main-bg.jpg

Havarované auto se potopilo v řece

K nehodě tří aut, z nichž jedno skončilo potopené ve vodě, hasiči dnes odpoledne vyjížděli na silnici u Lednice na Břeclavsku.

Na mostě silnice z Lednice do Podivína havarovala vozidla Kia Rio, Peugeot Partner a Peugeot 206. První dvě auta skončila na mostě, Peugeot 206 prorazil zábradlí a spadl do ramena řeky Dyje, kde se zcela potopil. Zraněná řidička auta stačila vyplavat, zraněn byl také spolujezdec z vozidla Kia Rio.

K nehodě byli hasiči přivoláni ve 13.56 hodin, na místě zasahovala jednotka ze stanice v Břeclavi a dobrovolná jednotka z Lednice. O události hasiči informovali pracovníky odboru životního prostředí Městského úřadu v Břeclavi, Povodí Moravy a silničáře.

Při příjezdu hasičů byla řidička peugeotu i zraněný spolujezdec z dalšího auta v péči zdravotníků. Vozidla na mostě hasiči zabezpečili proti případnému vzniku požáru, odpojili baterii a sorbentem zasypali unikající provozní kapaliny. Protože u potopeného vozidla Peugeot 206 se na hladině řeky objevily skvrny oleje, hasiči o 300 metrů níže k zachycení nečistot rameno Dyje přehradili nornou stěnou.

Po vyšetření a zadokumentování nehody policisty hasiči jedno z havarovaných aut pomohli naložit k odtahu. K vyproštění potopeného peugeotu z řeky vyjel automobilový jeřáb ze stanice v Břeclavi, k uvázání auta ve vodě hasiči povolali policejní potápěče. Krátce po 17. hodině se podařilo havarované auto vytáhnout z řeky. Hasiči auto pomohli naložit k odtahu a po dohodě s vodohospodáři rozebrali nornou stěnu. Místo, kde na mostě chybělo přeražené zábradlí, hasiči označili výstražnou páskou.

 

Image

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30