main-bg.jpg

V nemocnici zvířátek pomáhají léčit i hasiči

Nemocnice zvířátek pro děti a jejich plyšové kamarády je název preventivně výchovné akce pro děti, na které se v Brně tento týden podílejí i hasiči. 

Akci od pondělí do pátku v Bílém domě na Žerotínově náměstí pořádají Mateřská škola na Jihomoravském náměstí v Brně-Slatině a zdejší Vyšší odborná škola zdravotnická. V improvizované nemocnici zvířátek se děti mohou od pedagogů a studentů zdravotnické školy a od dalších odborníků dozvědět, jak se chránit před úrazy a jak postupovat při zranění. Akce je součástí preventivního projektu, který reaguje na skutečnost, že podle statistik jsou neúmyslné úrazy u nás hlavní příčinou úmrtí dětí do 14 let a dětská nehodovost v ČR patří k nejvyšším v Evropě.

Děti z mateřinek a prvních ročníků ZŠ „nemocnici“ navštěvují v roli rodičů svých „zraněných“ plyšových zvířátek a s pomocí studentů – zdravotníků se zapojí do jejich ošetřování a léčení. Kromě „nemocnice“ s čekárnami, ambulancemi,  rentgenem, zubním či očním oddělením a operačním sálem si děti mohou prohlédnout také sanitku ZZS a seznámit se zásadami první pomoci u nehod. Hasiči ze stanice v Lidické ulici a z krajského ředitelství HZS JmK jim před Bílým domem ukazují zásahové vozidlo. Ve vestibulu při prezentaci preventivně výchovného programu Hasík pak dětem předvádějí, jak se chránit před požáry a dalšími nebezpečnými situacemi. Od instruktorů programu Hasík se také dozvídají o první pomoci při popáleninách, nebo jak se chovat při průjezdu záchranářských vozidel. Za pozornost a šikovnost při názorných ukázkách je hasiči odměňují tématickými omalovánkami a obrázky.

Nemocnici zvířátek, která se v Bílém domě na Žerotínově náměstí koná s podporou magistrátu, městské části Brno-střed a dalších partnerů a sponzorů, do pátečního poledne navštíví děti ze 26 mateřských a základních škol z celého Brna. Každá škola od pořadatelů dostane autolékárničku, balíčky dětsjých náplastí a kapesní brožurku o první pomoci zraněným dětem před příjezdem záchranářů.   

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského krajeKalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30