main-bg.jpg

Hasičské učiliště patřilo dětem

Předškolákům a malým školákům z Brna-Líšně dnes patřilo odborné učiliště požární ochrany v Trnkově ulici.

Lektoři a pracovníci učiliště jim ke Dni dětí připravili atraktivní program. Malí návštěvníci učiliště si při příležitosti svého svátku zblízka prohlédli zásahová vozidla hasičů včetně jejich výbavy a výstroje a mohli si vyzkoušet zásahové přilby i spouštění výstražných zvukových a světelných signálů. Hostitelé jim připravili také ukázky zásahů k likvidaci následků úniku nebezpečných látek, vyprošťování osob z havarovaných vozidel, slaňování z výcvikové věže a záchrany osob z výšek, a výuky k likvidaci požárů elektrických zařízení a průmyslových objektů. Děti si vyzkoušely i svou šikovnost při zdolávání prolézacího tunelu a hašení hořícího domečku. 

Program ke Dni dětí připravený hasiči atraktivně doplnili také policisté - pedagogové a instruktoři Vyšší policejní školy ministerstva vnitra v Horní ulici v Brně a příslušníci policejní zásahové jednotky. Ti předškolákům například ukázali samopaly a další zbraně zásahové jednotky, předvedli výcvik sebeobrany a zadržení pachatelů pomocí hmatů a chvatů.

Dne dětí se na odborném učilišti požární ochrany zúčastnilo 280 dětí ze čtyř mateřských a jedné základní školy a dále děti a maminky z občanského sdružení Pastelka.

Imagepor. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31