main-bg.jpg

Hasičské laboratoře pracují v nepřetržitém provozu

Od včerejšího dne pracuje pět mobilních chemických laboratoří HZS krajů v nepřetržitém výkonu služby. 

Na základě součinnosti mezi Hasičským záchranným sborem ČR a Policií ČR, provádějí hasiči koordinaci chemických laboratoří HZS ČR. To znamená, že hasiči jsou schopni se svými mobilními laboratořemi okamžitě vyjet na základě žádosti policie na místo události k odebrání vzorků a provedení orientační analýzy vzorků. Podrobný rozbor probíhá následně ve statických laboratořích HZS ČR.

Činnost těchto laboratoří doplňují další tři tzv. výjezdové skupiny HZS krajů s rozšířenou detekcí, konkrétně z HZS hl.m.Prahy, HZS Ústí nad Labem a HZS Jihočeského kraje.

 

Příslušníci MV - generálního ředitelství HZS ČR se účastní zasedání krizového štábu Ministerstva zemědělství, konkrétně mezirezortní pracovní skupiny, která byla k tomuto účelu vytvořena.

 

Mobilní chemické laboratoře HZS ČR slouží výhradně pro potřeby Policie ČR. A vzhledem k tomu, že plní prioritně úkoly k identifikaci pro PČR, nemohou bohužel svojí kapacitu využít pro jednotlivé žádosti občanů.

 

Od včerejšího dne bylo laboratorně u HZS ČR prověřeno 57 vzorků. Z toho více než polovina bylo kontaminováno metanolem. Tyto údaje jsou k dnešní 8 hodině ranní. Činnost laboratoří i nadále pokračuje a HZS ČR přijímá opatření pro zvýšení operativnosti pro odběry a laboratorního vyhodnocování vzorků.

 

Do této chvíle byla nejvíce zatížena laboratoř ve Frenštátu pod Radhoštěm, která je dislokovaná v nejvíce postižené oblasti.

 

 

Chemické laboratoře HZS ČR:

Chemická laboratoř HZS Plzeňského kraje v Třemošné u Plzně

Chemická laboratoř HZS Středočeského kraje v Kamenici

Chemická laboratoř HZS Jihomoravského kraje v Tišnově

Chemická laboratoř HZS Moravskoslezského kraje ve Frenštátu pod Radhoštěm

Chemická laboratoř Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč

 

 

 

kpt. Mgr. Nicole Zaoralová, tisková mluvčí MV-generální ředitelství HZS ČRKalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31