main-bg.jpg

Hasičská technika přilákala tisíce zájemců

Několik tisíc zájemců o víkendu přilákala expozice hasičské techniky na Dnech otevřených dveří v Depozitáři Technického muzea v Brně-Řečkovicích.

V areálu depozitáře v bývalých řečkovických kasárnách v ulici Terezy Novákové byla hasičská technika již tradiční součástí expozice nekolejových vozidel ze sbírek Technického muzea Brno. Členové Klubu hasičské historie z řad profesionálních i dobrovolných hasičů z Brna i okolí malým i velkým zájemcům v sobotu i v neděli představili 12 historických i moderních hasičských automobilů a požárních stříkaček.

Image

Zásahová vozidla z 20. i 21. století doplnila také výstavka čerpadel i expozice mapující vývoj hasičské dýchací techniky a další speciální výstroje a výzbroje. Atraktivní přehlídku staré i současné techniky, která slouží sborům dobrovolných hasičů z Brna a okolí, na Dnech otevřených dveří v řečkovickém areálu tradičně doplnil také stánek Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje.

Image

Dospělé návštěvníky akce profesionální hasiči prostřednictvím programu Vaše cesty k bezpečí - Chytré blondýnky seznamovali hlavně s prostředky k protipožárnímu zabezpečení domácností. Děti si spolu s dráčkem Hasíkem - maskotem programu Výchova dětí v požární ochraně a ochraně obyvatel mohly vyzkoušet svoji šikovnost při hašení makety hořícího domečku a zdolávaly i další „hasičské překážky“.

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30