main-bg.jpg

Hasiči ze silnic odklízejí vyvrácené stromy

Zejména kvůli počasí hasiči v Jihomoravském kraji od včerejšího večera vyjížděli k desítkám zásahů.

Od pátečních 18 hodin, kdy se situace na silnicích kvůli hustému sněžení výrazně zkomplikovala, do dnešních 10 hodin dopoledne hasiči v kraji vyjížděli k více než 60 zásahům. Z toho bylo 15 výjezdů k dopravním nehodám, čtyři zásahy k likvidaci požárů, a přes 40 technických zásahů. Nejčastěji hasiči zasahovali na Brněnsku, kde bylo nutné kvůli závějím, sněhovým jazykům a náledí nutné některé silnice uzavřít. Téměř do půlnoci byla například kvůli obrovskému množství navátého sněhu a desítkám havarovaných a uvízlých vozidel u Žatčan a Moutnice na Brněnsku neprůjezdná silnice z Brna do Hodonína. Od popadaných stromů a uvízlých aut, autobusů a kamionů hasiči uvolňovali komunikace také na dalších místech Brněnska.

Image


Zatímco večer a v noci hasiči především zasahovali u nehod a při vyproštění vozidel, dnes od rána je nejvíce zaměstnává uvolňování komunikací od popadaných stromů. Nejvíc kmenů a větví z vozovek likvidovali na Hodonínsku. S motorovými pilami zasahovali na silnicích u Mutěnic, v Hodoníně, Ratíškovicích, Dolních Bojanovicích, Bzenci, Rohatci, Kyjově a Svatobořicích-Mistříně.

Image


V krajském městě odklízeli vyvrácené stromy v městských částech Kohoutovice, Soběšice, Žabovřesky, Horní Heršpice, Černovice a Starý Lískovec. Na Blanensku vyjížděli na silnice u Olomučan a Adamova, na Břeclavsku stromy odklízeli z komunikací u Poštorné, Valtic, Zaječí, Břeclavi a Lanžhota.

Zejména při odklízení stromů a uvolňování zatarasených silnic jsou v kraji stále v terénu desítky jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů.por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30