main-bg.jpg

Hasiči zdokonalovali své dovednosti s motorovými čluny

Hasiči z ÚO Vyškov společně s Vodní záchrannou službou Českého červeného kříže zorganizovali praktický výcvik v ovládání motorových člunů na klidné hladině a seznámení s povodňovým a týlovým kontejnerem HZS JmK

Ve dnech 17.5 – 18.5. 2017 se uskutečnil na rybníku Olšovec v Jedovnicích praktický výcvik hasičů z HZS JmK ÚO Vyškov s osvědčením vůdce malého plavidla pod odborným dohledem zástupce Vodní záchranné služby ČČK, z.s. Bc. Daniela Bartoška, DiS.

Výcvik byl zaměřen na zdokonalení schopností hasičů ovládat různě typy motorových člunů z výbavy HZS JmK na klidné hladině např. slalomový průjezd mezi bójkami, schopnost přesně a bezpečně ustavit člun ve vymezeném prostoru. Náplní praktického zaměstnání byl také nácvik vytažení zachraňované osoby z vodní hladiny na palubu člunu. Na místě byly využity technické prostředky z povodňového kontejneru HZS JmK, který je mj. vybaven 2 čluny s motory a kompletní výbavou pro práci na vodě pro 12 hasičů. K zázemí na místě výcviku hasiči využili týlový kontejner HZS JmK, zejména pro přípravu teplých nápojů a ohřev stravy. Oba kontejnery dovezli na místo kolegové ze stanice Tišnov ÚO Brno-venkov, jelikož jsou trvale umístěny v garážích Zařízení Tišnov.

Hasiči, kteří výcvik absolvovali, si zopakovali potřebné znalosti vůdce malého plavidla. Pod odborným vedením zkušeného vodního záchranáře si osvojili nové dovednosti ovládání motorových člunů, které využijí při řešení mimořádných událostí na vodní hladině.

Tímto bych chtěl poděkovat VZS ČČK, z.s.  za podporu a odborné vedení výcviku, které vyplývá z dlouhodobé výborné spolupráci HZS JmK a VZS ČČK, z.s. Děkuji také městysu Jedovnice za povolení k výcviku na rybníku Olšovec a možnosti využít prostory a zázemí ATC Olšovec Jedovnice.

plk. Ing. Václav Kovář – ředitel ÚO Vyškov

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31