main-bg.jpg

Hasiči zasahovali u série nehod na sněhu

U série nehod na zasněžených vozovkách dnes zasahovali jihomoravští hasiči. Do odpoledních hodin vyjížděli k devíti nehodám v pěti okresech.  

Na Blanensku zasahovali u srážky vozidel Ford Focus a Škoda Octavia u Valchova. Oba zranění byli při jejich příjezdu v péči zdravotníků. Hasiči vozidla zabezpečili proti případnému požáru, usměrňovali dopravu a auta odstranili z povozky. U obce Bukovina vyprošťovali kamion, který částečně sjel do příkopu a překážel provozu. Kamion se snažila vyprostit osádka sypače silničářů, vozidla ale zpět na silnici vytáhl až vyprošťovací automobil hasičů.

Na Brněnsku hasiči brzy ráno zasahovali u linkového autobusu, který v Pozořicích zadním kolem uvízl za obrubníkem. Autobusu se hasičům podařilo vyprostit pomocí ocelového lana. Na silnici u Nosislavi vyjížděli k nehodě auta, která skončilo převrácené na střechu. Zraněný účastník nehody byl v péči zdravotníků. Hasiči auto převrátili zpět na kola, bránili úniku oleje a vozovku uklidili od střepů.

Na Břeclavsku hasiči u Drnholce zasahovali u nehody auta, které vyjelo do pole. Nehoda si vyžádala jedno zranění. Hasiči auto zajistili proti případnému požáru a zamezili úniku provozních kapalin. U Velkých Bílovic je zaměstnala nehoda vozidla Dacia, které vylétlo ze silnice do pole a několikrát se převrátilo. Zraněný řidič byl v péči zdravotníků. Hasiči auto zajistili proti případnému požáru a vozidlo z pole vytáhli zpět na silnici.

Na Hodonínsku vyjížděli na silnici u Žádovic k nákladnímu autu, které se převrátilo na bok a zatarasilo vozovku. K převrácení skříňového vozidla Renault zpět na kola k nehodě vyjel vyprošťovací automobil ze stanice v Lidické ulici v Brně. V Kyjově v Nerudově ulici hasiči zasahovali u srážky vozidel Citroen a Peugeot s přívěsným vozíkem. Nehoda se obešla bez zranění. Auta hasiči zabezpečili proti případnému požáru a usměrňovali dopravu.

Na Vyškovsku hasiči vyjížděli k nehodě dodávky s pivem, která u Bučovic skončila převrácená na bok v příkopu. Dodávku se podařilo dostat zpátky na silnici pomocí lana a navijáku.    

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského krajeKalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31