main-bg.jpg

Hasiči zasahovali u sedmi dopravních nehod

K sedmi dopravním nehodám dnes od rána do 16 hodin vyjížděli hasiči v Jihomoravském kraji.

Nejvíce práce měli ráno při odstraňování následků nehod na kluzkých  vozovkách. Na Brněnsku v 7.15 hodin vyjížděli na silnici č. 425 u obce Nosislav. Na náledí havarovala vozidla Škoda Octavia a Kia Rio. Nehoda se obešla bez zranění, škodovka skončila sjetá do příkopu u silnice, vozidlo Kia bylo zhruba 1,5 metru pod silnicí převrácené na střeše v poli. Hasiči udělali na vozidlech protipožární opatření a odpojili baterie, únik provozních kapalin nebyl zjištěn. Do příjezdu policistů hasiči také řídili dopravu. Po vyšetření nehody obě havarovaná auta vytáhli zpět na silnici.

Do Oslavanské ulice v Ivančicích hasiči krátce po 9. hodině vyjeli k nehodě autobusu, vozidla Ford Focus a nákladní Avie. Při havárii byli dva lidé zraněni, jednoho z nich zdravotníci převezli do nemocnice, druhého ošetřili na místě. Hasiči řídili dopravu a udělali na vozidlech protipožární opatření. Po vyšetření nehody pomohli vozidla odstranit z vozovky.

Na Hodonínsku hasiči před 8. hodinou vyjížděli na silnici z Kyjova do obce Čeložnice k nehodě vozidla Ford Fiesta, které skončilo na střeše pod úrovní vozovky. V autě byla zraněna 31letá žena a 13leté dítě. Příjezd hasičů komplikovalo náledí a série dalších nehod. Mimo vozovku při náledí sjelo i jedno zásahové vozidlo hasičů. Při příjezdu požárních jednotek byli oba zranění v péči zdravotníků. Hasiči udělali na vozidle protipožární opatření a k ošetření zledovatělé vozovky povolali silničáře. Po posypání vozovky hasiči převrácené auto otočili zpět na kola a s osádkou přivolaného traktoru ho vytáhli zpět na silnici.

Jednotka hasičů Správy železniční dopravní cesty po 7. hodině zasahovala na železničním přejezdu ve Vracově, kde uvízlo osobní auto a provoz trati musel byl zastaven. Vozidlo z kolejiště hasiči pomocí automobilového jeřábu vytáhli a v 8.32 hodin byl provoz vlaků obnoven.  

Před 14. hodinou hasiči na Hodonínsku vyjížděli  k nehodě vozidla Škoda Octavia, které na silnici u Ratíškovic skončilo převrácené na střeše. Řidič vyvázli bez zranění. Hasiči udělali na autě protipožární opatření, drobný únik provozních kapalin zasypali sorbentem. Převrácené auto pak postavili zpět na kola.

Na Břeclavsku hasiči zasahovali u nehody v Podivíně, kde v Palackého ulici řidič vozidla Škoda Favorit narazil do kapličky. Při příjezdu hasičů byl zraněný řidič v péči zdravotníků, kteří ho převezli do nemocnice. Hasiči udělali na autě protipožární opatření, odpojili baterii a zkontrolovali případný únik paliva. Protože vozidlo stálo na kraji vozovky a nepřekáželo provozu, ukončili zásah.

V Brně hasiči ve 14 hodin vyjížděli k vážné nehodě vozidla Fiat Brava, které v Kníničské ulici vyjelo z jízdní dráhy a narazilo do sloupu semaforu. V silně poškozeném autě zůstal zaklíněný a zraněný 25letý řidič. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů ze stanic v Hrázní, Bauerovy a Lidické ulici. Auto bylo zaklesnuté do sloupu semaforu. Zraněný řidič s hasiči i zdravotníky komunikoval, jeho poměrně náročné vyprošťování z vraku auta s použitím hydraulických nůžek, rozpěrných válců a další techniky trvalo téměř 45 minut. Muže pak hasiči pomohli naložit do sanitky. Na autě udělali protipožární opatření a odpojili baterii, únik provozních kapalin nebyl zjištěn. K poškozenému semaforu hasiči povolali pracovníky firmy, která zajišťuje provoz a údržbu světelné signalizace.por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31