main-bg.jpg

Hasiči zasahovali u nehod i stromů

K pěti dopravním nehodám do dnešního poledne vyjížděli hasiči v Jihomoravském kraji. Ze silnic odstraňovali i vyvrácené stromy.

K první nehodě byli hasiči přivoláni už několik minut po půlnoci na silnici ze Strážnice do obce Žeraviny na Hodonínsku. Na silnici č. 4992 havarovalo vozidlo Renault Megane Scenic, které vyjelo z kluzké vozovky a skončilo převrácené na střeše v příkopu. Jeden z účastníků nehody byl zraněn. Při příjezdu hasičů byla dvoučlenná osádka auta mimo vozidlo v péči zdravotníků. Auto hasiči zabezpečili proti případnému vzniku požáru, odpojili baterii, a po vyšetření nehody ho otočili zpět na kola a vytáhli z příkopu. Vozovku očistili.
K třem nehodám hasiči vyjížděli na Blanensku. Na silnici I/43 u Krhova se na mamrzlé vozovce srazila vozidla Fiat Marea a Peugeot 307. Řidička fiatu i řidič peugeotu byli zraněni, peugeot po nárazu skončil v příkopu. Protože jedno z vozidel mělo podle hlášení po srážce hořet, na místě zasahovaly tři jednotky hasičů – profesionální ze stanic v Blansku a Boskovicích a dobrovolná z Lysic. Informace o požáru se ale nepotvrdila.
Při příjezdu hasičů byli oba zranění v péči zdravotníků. Hasiči vozidla zajistili proti případnému hoření, odpojili baterie a posypání namrzlé vozovky zavolali silničáře. Protože olej z havarovaných aut z vrcholu kopce stekl až do vzdálenosti 100 metrů, skvrnu na vozovce zasypali a zlikvidovali sorbentem. Na vozovce, kde byly úlomky a střepy z aut, hasiči usměrňovali dopravu. Po vyšetření nehody vozidlo peugeot pomocí lana a navijáku vytáhli z příkopu, obě auta pomohli naložit k odtahu a uklidili vozovku.


U Knínic na Boskovicku hasiči zasahovali u nehody jednoho vozidla. Zraněného řidiče auta zdravotníci převezli do nemocnice před příjezdem hasičů. Ti vozidlo zabezpečili proti případnému požáru, odpojili baterii, zlikvidovali vyteklé palivo a uklidili vozovku.
Na silnici č. 19 ze Sebranic do Kunštátu hasiči zasahovali u nehody kamionu. Na namrzlé vozovce v prudké pravotočivé zatáčce v kopci havaroval tahač Man s návěsem. Návěs s nákladem 18 tun železného materiálu v zatáčce vyjel mimo vozovku a hrozilo převrácení celé soupravy na sousední stráň. Řidič nebyl zraněn. Na místě zasahovaly profesionální jednotky hasičů ze stanic v Kunštátu a Boskovicích, k vytažení návěsu byl přivolán speciální vyprošťovací automobil ze stanice v Lidické ulici v Brně. K ošetření namrzlé vozovky byli povoláni silničáři. Hasiči návěs pomocí dvou lan vytáhli na silnici.

Na Brněnsku hasiči vyjížděli k nehodě dvou aut, z nichž jedno v kopci u golfového hřiště u Jinačovic vyjelo ze silnice a narazilo do stromu. Druhé vozidlo poškozeno nebylo. V autě po nárazu do stromu byl zraněn řidič a zdravotníci ho převezli do nemocnice. Hasiči auto zajistili proti případnému požáru, odpojili baterii a po dobu šetření nehody usměrňovali dopravu.  

Na pěti místech kraje hasiči odstraňovali stromy vyvrácené silným větrem. Vozovku od překážejících kmenů uvolnili na Brněnsku v Zastávce, Ořechově a Omicích, na Blanensku v Boskovicích, a na Znojemsku v Unanově.

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje


Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30