main-bg.jpg

Hasiči zasahovali u nehod i stromů

V souvislosti se sněžením a hustým deštěm dnes do 16 hodin hasiči v kraji vyjížděli ke třem nehodám a šesti technickým zásahům.

Nejvíc práce měli hasiči na Blanensku. Po 8. hodině vyjížděli do ulice V Domkách v Letovicích na pomoc osádce sanitky, která na uježděném sněhu nemohla vyjet do kopce. Pro převáženého pacienta zdravotníci poslali další sanitku. Před jejím příjezdem se ale hasičům podařilo první vozidlo ZZS na laně ve svahu potáhnout o 30 metrů a odtud pak sanitka mohla odjet.
Po 9. hodině pak hasiči zasahovali u dvou nehod, které se staly u Chlumu nedaleko Letovic. Na zasněžené vozovce vyjel ze silnice a narazil do stromu řidič vozidla Mercedes. Nehoda se obešla bez zranění, hasiči auto vyprostili zpátky na vozovku, kde si jeho majitel zajistil odtah. Nedaleko této nehody hasiči zasahovali také u kolize osobního vozidla Ford Escort, dodávky Citroen Jumper a nákladního auta Renault. Zraněnou řidičku osobního auta zdravotníci převezli do nemocnice. Ford, který stejně jako dodávka po střetu skončil v příkopu, hasiči vyprostili zpět na silnici pomocí jeřábu.
Dva lidé byli zraněni při nehodě, která se stala po 11. hodině na okraji Jedovnic. Na výjezdu do Křtin se čelně srazila vozidla Škoda Felicia a Chevrolet Aveo. Oba řidiče zdravotníci převezli do nemocnice. Protože vraky aut zablokovaly téměř celou vozovku, hasiči do vyšetření a zadokumentování nehody policisty dopravu usměrňovali tak, že částečně přes příkop u silnice nechali kyvadlově projíždět osobní auta, autobusy a nákladní auta musely úsek objíždět. Teprve po 13. hodině se podařilo zprovoznit jeden jízdní pruh.
Na Blanensku také hasiči pomocí motorové pily pořezali a odstranili vyvrácený strom, který zatarasil vozovku u Rájce-Jestřebí.   
V Brně hasiči zasahovali po 11. hodině v ulici Kociánka, kde se nebezpečně naklonil podmáčený strom a zasáhl telefonní vedení. Hasiči s pomocí nastavovacího žebříku strom postupně rozřezali a z telefonního vedení odstranili.
Na Brněnsku hasiči dopoledne vyjížděli do Komenského ulice v Nosislavi, kde vyvrácená vzrostlá túje spadla částečně na el. vedení a částečně na dům. Zhruba osmimetrový okrasný strom hasiči pomocí vysokozdvižné plošiny postupně rozřezali a odstranili. Další nakloněný a částečně vyvrácený strom hasiči pomocí výškové techniky rozřezali a odstranili u Ořechova na Brněnsku.
Vzrostlý, nad vozovku nebezpečně nakloněný topol hasiči odstraňovali u Račic-Pístovic na Vyškovsku. Při postupném rozřezávání kmenu jim pomáhali pracovníci Lesů ČR, kteří na místo přistavili vozidlo s hydraulickou zvedací rukou.
 
por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje


Související rady - Vaše cesty k bezpečí

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31