main-bg.jpg

Hasiči zasahovali u dopravní nehody autobusu

P1200070 Na Blanensku havaroval autobus s 22 cestujícími. Šest z nich se při nehodě zranilo.

Včera večer krátce po půl deváté vyjela profesionální jednotka ze stanice Blansko společně s dobrovolnými hasiči z Jedovnic k dopravní nehodě autobusu. Ten sjel poblíž obce Holštejn ze zasněžené vozovky a převrácený zůstal ležet v poli. V době nehody cestovalo v autobuse včetně řidiče 22 osob, přičemž převážná většina cestujících byli zahraniční vysokoškolští studenti z Prahy, kteří se v té chvíli vraceli z poznávacího zájezdu v Moravském krasu. Tři z nich se následkem nehody zranili lehce, další tři utrpěli zranění středně těžká.

Po příjezdu první jednotky na místo byli již všichni cestující mimo havarované vozidlo, a tak do příjezdu prvního vozu záchranné služby hasiči poskytovali zraněným osobám první pomoc a ostatním cestujícím se snažili v nepříznivém počasí zajistit maximální tepelný komfort. I z toho důvodu byl na místo povolán evakuační autobus ze stanice Lidická v Brně, v němž cestující nalezli přechodné útočiště. Spolu s autobusem vyjel z Brna i vyprošťovací automobil, s jehož pomocí se po došetření nehody snažili zasahující hasiči havarovaný autobus dostat zpět na komunikaci.

Všechny zraněné osoby převezla zdravotnická záchranná služba k dalšímu ošetření, ostatní cestující přepravil evakuační autobus na ústřední autobusové nádraží v Brně, kde si dále přestoupili na přistavený náhradní spoj do Prahy. Poslední jednotka opustila místo nehody o půl druhé v noci.

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30