main-bg.jpg

Hasiči zachraňovali zavalené dělníky

IMG_0681a Dva dělníci zůstali dnes dopoledne zasypaní v nezajištěném výkopu. Na pomoc přiletěli mimo jiné letečtí záchranáři a zasahoval také sací bagr Záchranného útvaru HZS ČR z Hlučína. Takový byl program dnešního cvičení složek IZS ve Znojmě.

Cvičení se účastnili kromě hasičů také policisté a posádka záchranné služby. Hasiči se museli vypořádat s nelehkým úkolem. Jeden z dělníků byl zcela zasypaný a jeho poloha uvnitř výkopu nebyla zřejmá. Druhý zůstal v závalu po ramena a se záchranáři komunikoval.

Hasiči zajistili výkop proti další destrukci nasazením speciální stabilizační sady. Na místo během zásahu přiletěl vrtulník PČR s hasiči-leteckými záchranáři na palubě. Kromě znojemských profesionálních hasičů zasahovala na místě také jednotka SDH Suchohrdly a brněnská jednotka ze stanice Lidická, která nasadila druhou stabilizační sadu a přivezla také výdřevu.

Zraněný dělník byl po zabezpečení výkopu zajištěn lékařem. Následně jej hasiči odhrabali a vyprostili ze sutin. Druhý dělník, který při nehodě zahynul, zůstal zcela pod sesutou zeminou. K jeho vyhrabání hasiči nasadili sací bagr Záchranného útvaru HZS ČR z Hlučína, který je v těchto situacích velmi účinný.

Cvičení ověřilo připravenost hasičů i dalších složek IZS na obdobné mimořádné události, které si vyždují nasazení speciální techniky i postupů.

 

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK

Související rady - Vaše cesty k bezpečí

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30