main-bg.jpg

Hasiči zachraňovali školáky z výtahu a muže z potoka

Osm školáků ve věku 12 a 13 let dnes odpoledne hasiči zachránili ze zaseknutého výtahu v ulici Hlinky v Brně-Pisárkách.

Žáci sousední základní školy v Hroznové ulici uvízli ve výtahu, který spojuje ulici Hlinky ze zastávkou tramvaje v objektu mimoúrovňové křižovatky. Kabina výtahu, určená pro vozíčkáře nebo pro 12 osob, se s osmi školáky zastavila zhruba 10 centimetrů od dolního nástupiště. Školáci se nemohli zablokovanými dveřmi dostat ven a proto zavolali o pomoc.

Hlášení o události hasiči přijali ve 13.40 hodin, na místo vyjela jednotka ze stanice v Bauerově ulici. Zablokované dveře výtahu se hasičům pomocí speciálního nářadí podařilo otevřít za několik minut a školákům pomohli z kabiny vystoupit. Žádný z nich nebyl zraněn. Porouchaný výtah hasiči předali pracovníkům Dopravního podniku města Brna, kteří zajistí opravu zařízení.

 

Krátce před polednem hasiči také ve Slavkově u Brna zachraňovali seniora, který spadl do místního potoka a nemohl se dostat ven. Sedmdesátiletý muž na cestě v ulici Československé armády uklouzl a z blátivého svahu spadl do potoka Prostředníček. Senior nohama uvízl ve vrstvě bahna, studená voda mu sahala po pás a vlastními silami se mu nepodařilo dostat ven. Pomoc mu zavolala okolo jdoucí žena, která uvědomila strážníky Městské policie a jejich prostřednictvím také v 11.13 hodin hasiče.

Na místo vyjela jednotka ze stanice ve Slavkově. Protože muž byl ve vodě pod zhruba třímetrovým srázem, hasiči k jeho záchraně použili nastavovací žebřík a lano. Jeden z hasičů si navlékl „rybářské“ gumové holínky a spustil se do potoka. Muži nejdříve pomohl vyprostit nohy z vrstvy bahna a pak na přistavený žebřík. Seniora zajištěného lanem pak hasiči vytáhli zpět na cestu. Protože v potoce podle odhadu strávil zhruba 30 minut a byl podchlazený, předali ho do péče přivolaných zdravotníků.

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Související rady - Vaše cesty k bezpečí

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30