main-bg.jpg

Hasiči zachraňovali promrzlého muže z ostrova

K záchraně prochladlého muže z ostrova dnes odpoledne hasiči vyjížděli k jezeru u Moravské Nové Vsi na Břeclavsku.

O záchranu hasiče požádal muž, který na tísňovou linku oznámil, že jeho známý uvízl uprostřed vody a nemůže se dostat na břeh. Hlášení hasiči přijali v 15.11 hodin, na místo zamířila jednotka ze stanice v Břeclavi vybavená člunem, k záchraně muže vyjeli také zdravotníci. V pohotovosti byli v záloze připraveni k výjezdu také záchranáři z vodní záchranné služby Nové Mlýny.

Muže hasiči hledali podle jeho informace, že z ostrova vidí zelená sila. Staršího muže volajícího o pomoc podle tohoto orientačního bodu skutečně objevili na kraji ostrůvku vzdáleného necelých 30 metrů od břehu jezera. Hasiči se k „trosečníkovi" dostali na člunu a během deseti minut ho z ostrova dopravili na břeh, kde muže předali zdravotníkům. Ti ho okamžitě zabalili do deky a umístili do vyhřáté sanitky.

Od silně promrzlého muže se záchranáři dozvěděli, že je z Tvrdonic a k jezeru, kam chodívá pravidelně na procházky, zamířil už před polednem. Po zamrzlé hladině přešel až na ostrov, kde ale zaslechl dupot divočáka nebo jiného zvířete a snažil se co nejrychleji dostat na druhou stranu ostrova a odtud na břeh. Na okraji ostrova však zjistil, že led v poledním slunci mezitím začal tát a na břeh by zřejmě musel v ledové vodě doplavat. Muž oblečený v bundě, ale bez čepice a bez rukavic na ostrově podle svých slov strávil asi čtyři hodiny, pak ale silně podchlazený zavolal o pomoc.  por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Související rady - Vaše cesty k bezpečí

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31