main-bg.jpg

Hasiči zachraňovali muže ze stromu

Třiatřicetiletého Srba, který v sebevražedném úmyslu vylezl do koruny stromu a chtěl skočit dolů, zachraňovali hasiči v Břeclavi-Poštorné.

Muž vylezl na strom do výšky zhruba osmi metrů v areálu Policie ČR pro zajištění cizinců v Hraniční ulici. Hasiče o pomoc požádali pracovníci zařízení krátce před 17. hodinou, na místo vyjela jednotka ze stanice v Břeclavi vybavená třicetimetrovým automobilovým žebříkem. Při příjezdu hasičů byl muž na stromě už zhruba 1,5 hodiny a odmítal slézt dolů.  

Velitel zásahu se k němu vydal po malém výsuvném žebříku, cizinec však odmítal nabídku lékařské pomoci a před hasiči vylézal až do nejvyšší části koruny stromu. Při více než devadesátiminutovém vyjednávání hasiči pod strom ke ztlumení případného pádu těla položili  molitanové matrace a snažili se k muži vysunout koš automobilového žebříku. V 18.35 hodin, po více než tříhodinovém pobytu cizince na stromě, se unaveného muže podařilo přesvědčit, aby po žebříku slezl dolů. Hasiči ho pak předali do péče zdravotníků.  

 

K záchraně mladíka hasiči dnes odpoledne vyjížděli také v Brně na křižovatku ulic Úvoz a Jana Uhra. Hasiče požádali před 16. hodinou o pomoc policisté, před kterými mladík utíkal po balkonech a po střeše domu. Na místo hasiči vyjeli s třicetimetrovým automobilovým žebříkem a s lany a horolezeckou výbavou k záchraně osob z výšek, k zásahu povolali také psychologa HZS Jihomoravského kraje. Unikajícího mladíka však zadrželi policisté a hasiči nezasahovali.

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Související rady - Vaše cesty k bezpečí

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30