main-bg.jpg

Hasiči zachraňovali muže a ženu z lomu

K záchraně zraněného mladého muže a ženy ze skály vyjížděli dnes odpoledne hasiči do zatopeného lomu u nádraží v Blansku.

Hasiče na místo krátce po 16. hodině zavolali zdravotníci. K záchraně mladé dvojice vyjely dvě jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Blansku a v Lidické ulici v Brně. Mezi zasahujícími hasiči byli záchranáři - lezci se specializací k záchraně osob z výšek a hloubek.

Dvaadvacetiletý muž se odpoledne podle dostupných informací při procházce na cestičce kolem lomu zřítil se skály a po pádu s výšky zhruba sedmi metrů zraněný spadl do vody. Jeho o rok mladší přítelkyně se mu snažila pomoci, sama však uvízla na skále ve výšce cca sedmi  metrů nad vodou a tři metry pod hranou skály. Pád zraněného muže uviděl muž ze sousedství, který na vodu spustil nafukovací člun a mladíka, kterému hrozilo utonutí, z vody vytáhl na břeh. Tam se ho ujali přivolaní zdravotníci.

Hasiči ke zraněnému, který byl v obtížně přístupné části lomu, spustili člun. Muže na nosítkách naložili a převezli na protější břeh lomu k sanitce ZZS. Po záchraně mladíka se hasiči dostali také k jeho přítelkyni. K mladé ženě, která zraněna nebyla, se hasiči pomocí horolezecké techniky a vybavení slanili  z výšky zhruba deseti metrů. Dívku uvázali do evakuačního šátku a na laně spustili se skály do člunu, kterým ji převezli do bezpečí.

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Související rady - Vaše cesty k bezpečí

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31