main-bg.jpg

Hasiči zachraňovali dítě pod tramvají

K záchraně zraněného dítěte pod tramvají dnes dopoledne hasiči vyjížděli do brněnské městské části Komín.

Hlášení o události hasiči na tísňové lince převzali v 10.18 hodin. Na místo vyrazily jednotky ze stanic v Lidické a Hrázní ulici s těžkou vyprošťovací i speciální technikou. Spolu s hasiči k záchraně dítěte vyjeli zdravotníci, policisté i pracovníci dopravního podniku.
Hasiči na místo přijeli za několik minut. Při průzkumu zjistili, že nehoda se stala na silničním přejezdu tramvajové trati u zastávky Branka. Pod tramvají na lince č. 3 ve směru do Bystrce byl 11letý chlapec. Dítě bylo pod přední částí vozu ještě před první nápravou, a bylo při vědomí.
Zdravotníci chlapce ošetřovali a poskytli mu utišující přípravky, hasiči ke stabilizaci těla pod chlapce zasunuli páteřní desku. Pracovníci dopravního podniku mezitím vypnuli napájení troleje a hasiči vzápětí na tramvajové těleso najeli s vyprošťovacím automobilem a připravovali zvednutí tramvaje. Současně z přední části tramvaje demontovali smetací lišty. Vytvořenou mezerou se dítě podařilo vytáhnout ještě před zvedáním tramvaje a předat ho do péče zdravotníků. Díky rychlému a koordinovanému zásahu složek integrovaného záchranného systému byla zraněnému chlapci poskytnuta první pomoc za několik minut po nehodě a za necelých 20 minut od ohlášení události záchranářům byl chlapec v sanitce ZZS připraven k převozu do nemocnice. 
V 10.53 hodin pracovníci dopravního podniku obnovili napájení troleje, tramvaj vycouvala z místa nehody a vyprošťovací automobil HZS JmK uvolnil tramvajové těleso. Za dalších pět minut hasiči místo nehody předali policistům a ukončili zásah.
 
por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje


Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30