main-bg.jpg

Hasiči zachránili 72 telat z havarovaného kamionu

Včera 8. srpna krátce před patnáctou hodinou vyrazily hasičské jednotky k dopravní nehodě tahače, který na návěsu převážel 75 telat.

Krajské operační a informační středisko HZS JMK vyslalo na místo profesionální jednotku ze Znojma a dobrovolné jednotky z Běhařovic, Jevišovic a jednotku obce Suchohrdly. Velitel zásahu si dále povolal na místo vyprošťovací speciál z brněnské stanice Lidická.

Souprava ležela na pravém boku v zatáčce a zasahovala do vozovky, silnici proto policisté uzavřeli. Hasiči pomohli zraněnému řidiči, dostat se z kabiny ven přes okno a předali ho do péče posádce ZZS JMK. Hasiči vodním proudem z cisterny ochlazovali uvězněná telata v návěsu. Po zajištění náhradních vozů, která mohou transportovat živá zvířata, postupně hasiči dostávali dobytek do bezpečí. Sedmdesát dva telat se podařilo zachránit během necelých čtyř hodin, tři telata při nehodě uhynula.

V devatenáct hodin začali hasiči pomocí vyprošťovacího speciálu převracet kamion i s návěsem na kola. Během hodiny vozidlo vyprostili a poté jej odtáhli mimo vozovku. Společně se Správou a údržbou silnic očistili vozovku a po více než šesti a půl hodinách od ohlášení události se začali vracet na své základny.

por. Bc. Jan Dvořák, HZS Jihomoravského kraje

FOTOGALERIE

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30