main-bg.jpg

Hasiči vytahovali auta z potoků

Vozidla havarovaná do potoka dnes hasiči vytahovali z vody v Kuřimi na Brněnsku a ve Velkých Opatovicích na Blanensku.

V 8.25 hodin hasiči přijali hlášení o nehodě u supermarketu poblíž kruhového objezdu na okraji Kuřimi na Brněnsku. Na místo vyjela jednotka ze stanice v Tišnově a v průběhu zásahu také vyprošťovací jeřáb ze stanice v Lidické ulici v Brně. Po příjezdu hasiči zjistili, že vozidlo Rover se při výjezdu od supermarketu do Dlouhé ulice kuřimského sídliště v zatáčce dostalo mimo vozovku a sjelo do odvodňovací strouhy, kde skončilo převrácené na střeše. Uvnitř auta se zdeformovanou střechou zůstal zaklíněný zraněný řidič.

K vyproštění řidiče museli hasiči pomocí hydraulického nářadí vypáčit vzpříčené dveře. Čtyřiačtyřicetiletého motoristu pak uložili na nosítka a vynesli na břeh, kde ho předali do péče zdravotníků. Muže poté pomohli naložit do vrtulníku, který ho dopravil do nemocnice.

Image


Na autě hasiči udělali protipožární opatření a odpojili baterii. Kvůli drobnému úniku provozních kapalin do vody hasiči hladinu strouhy přehradili sorpčními hady a ropné skvrny likvidovali pomocí sorbentu. Po vyšetření a zadokumentování nehody policisty pak hasiči auto pomocí automobilového jeřábu vytáhli na komunikaci. Auto přetočili zpět na kola, odtáhli na blízkou odstavnou plochu a vozovku uklidili.Už po šesté hodině hasiči vyjížděli k nehodě na silnici ve Velkých Opatovicích na Boskovicku v okrese Blansko. K nehodě vyjely dvě jednotky - profesionální ze stanice v Boskovicích a místní dobrovolná jednotka z Velkých Opatovic. Pod mostkem přes potok u silnice hasiči našli vozidlo Ford Focus, které z vozovky vybočilo na chodník, minulo zábradlí a spadlo do vody. Auto stálo na kolech, 57letý řidič vyvázl bez zranění, do potoka hlubokého zhruba 30 centimetrů z vozidla neunikaly žádné ropné látky.

Hasiči auto zajistili proti případnému vzniku požáru a odpojili baterii. Poté, co si řidič auta zajistil vyprošťovací jeřáb, pomohli vozidlo uvázat na textilní popruhy a vytáhnout z vody a naložit k odtahu. Po dobu vyprošťování auta hasiči řídili dopravu.    

Imagepor. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30