main-bg.jpg

Hasiči vyprošťovali autobus, kamion i dodávku bez kol

V souvislosti s odstraňováním následků sněhové kalamity na Brněnsku a Vyškovsku dnes hasiči zasahovali už krátce po půlnoci.

Pět minut po půlnoci byli hasiči povoláni k vyproštění auta, které u Rousínova na Vyškovsku sjelo do příkopu. Hasiči auto vytáhli, vozidlo se podařilo nastartovat a odjet s ním. O necelou hodinu později vyjížděli do Holubic na Vyškovsku, kde uvízl autobus. Na místo z Brna vyjel speciální vyprošťovací automobil Man, který zapadlý autobus vytáhl na vozovku.

V 7.15 hodin byli hasiči voláni k nehodě polského kamionu na dálnici D1 u Tvarožné. Po příjezdu vyšlo najevo, že nejde o nehodu, ale o defekt kola. Na 207. kilometru D1 ve směru na Ostravu hasiči vyprošťovali dodávku, které upadla dvě kola a vozidlo blokovalo dálnici. Hasiči dodávku pomocí hydrauliky zvedli a vozidlo odtáhli do odstavného pruhu.

Na Znojemsku hasiči vyjížděli k nehodě dvou vozidel u Trnového Pole. Při jejich příjezdu byli tři zranění účastníci nehody v péči zdravotníků. Hasiči zajistili místo nehody, na vozidlech udělali protipožární opatření, odpojili baterie a sorbentem zasypali uniklé provozní kapaliny. Vozidla pak pomohli naložit k odtahu.

Před 11. hodinou hasiči vyjeli k rybníku v Brně-Medlánkách, k jehož zledovatělé hladině měly být přimrzlé labutě. Hasiči se na ledovou hladinu nádrže vydali v neoprenových oblecích. Labutě ale nebyly přimrzlé a pomoc nepotřebovaly.

V poledne hasiči zasahovali u nehody malého traktoru, který v Sadové ulici v Brně-Králově Poli sjel mimo vozovku do svahu a hrozilo jeho převrácení. Hasiči stroj zajistili a vytáhli zpět na silnici.

Na silnici u Radostic na Brněnsku hasiči vyjeli k odstranění vyvráceného stromu, který zatarasil celou vozovku. Kmen o průměru cca 35 centimetrů pořezali motorovou pilou a odklidili mimo silnici.

Do Chudčic na Brněnsku hasiči vyjeli před 13. hodinou k uvolnění silnice, kterou v kopci zatarasil vzpříčený kamion s návěsem. Kamion se podařilo vyprostit a vozovku uvolnit. K ošetření kluzké vozovky hasiči povolali silničáře.

Do obce Železné na Brněnsku hasiči vyjeli kvůli uvolněným izolačním panelům na stěně haly místní firmy. Panely hrozící pádem pomocí vysokozdvižné plošiny odstranili.

Na dvou místech dnes hasiči čerpali vodu ze zatopených prostor. V ulici 9. května Letonicích na Vyškovsku pomocí kalového čerpadla zlikvidovali vodu ze sklepa rodinného domu, zatopeného do výšky 20 – 30 centimetrů. Čerpadlo hasiči nasazovali také v hotelu Santon na Brněnské přehradě. Voda z prasklého přívodního potrubí zatopila technickou šachtu. Hasiči z ní odčerpali zhruba devět krychlových metrů vody.

Do Veselé ulice v centru Brna hasiči vyjeli po upozornění ženy, která při chůzi po promáčeném chodníku u lampy veřejného osvětlení ucítila probíjející el. proud. Hasiči nebezpečné místo ohradili výstražnou páskou a na místo povolali pracovníky rozvodných závodů. Ti kontrolním měřením potvrdili probíjení el. proudu a zahájili hledání a opravu závady.

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31