main-bg.jpg

Hasiči vyprošťovali auto z potoka

U nehody vozidla Fiat Punto, které se skončilo v potoce, dnes hasiči zasahovali na silnici u obce Dražovice na Vyškovsku.

Nehoda, která si vyžádala jedno zranění, byla hasičům ohlášena v 6.11 hodin, na místě zasahovaly jednotky ze stanic v Bučovicích a Vyškově. Při jejich příjezdu již u nehody zasahovali i zdravotníci, kterým hasiči pomohli zraněného účastníka naložit do sanitky. Potok pro případ úniku provozních kapalin do vody hasiči přehradili dvěma sorpčními hady. Dále hasiči pomocí světelných kuželů zajistili místo nehody a do příjezdu policistů řídili dopravu. Po vyšetření události havarované auto automobilovým jeřábem vyprostili z potoka, postavili na kola zpět na silnici a odpojili baterii. Drobný únik oleje do vody během vyprošťování auta, který na hladině zachytila provizorní zábrana, zlikvidovali sorbentem.

 

Hasiči dnes dopoledne v kraji zasahovali také u dalších čtyř nehod. Na Hodonínsku krátce po 7. hodině vyjížděli k havárii čtyř vozidel ve Svatobořicích-Mistříně. Jeden zraněný účastník byl při příjezdu hasičů již v péči zdravotníků. Protože havarovaná vozidla byla mimo vozovku a na krajnici, hasiči na nich udělali protipožární opatření a odpojili baterie. K další nehodě na Hodonínsku hasiči vyjížděli v 7.32 hodin na silnici z Mutěnic do Čejkovic. Jednalo se o havárii vozidla Hyundai, které vyjelo ze silnice a skončilo v poli převrácené na střeše. Řidička auta vyvázla bez zranění. Hasiči vozidlo zajistili proti případnému požáru a protože hrozil únik provozních kapalin, auto převrátili zpět na kola a vytáhli na krajnici vozovky.

V Brně hasiči zasahovali na křižovatce ulic Jedovnická a Novolíšeňská u srážky vozidel Ford Tranzit a Škoda Octavia Combi. Při příjezdu jednotky ze stanice v Brně-Slatině byla zraněná 32letá řidička škodovky a její dvouletá dcera v péči zdravotníků. Řidič fordu zraněn nebyl. Hasiči zajistili místo nehody a udělali na vozidlech protipožární opatření.

 

Image

Na Brněnsku hasiči zasahovali u nehody u Lomnice na Tišnovsku. Jednalo se o havárii jednoho auta, které skončilo v příkopu. Nehoda se obešla bez zranění, únik provozních kapalin nebyl zjištěn. Hasiči udělali na vozidle protipožární opatření a auto z příkopu vyprostili zpět na vozovku.

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2018 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31