main-bg.jpg

Hasiči zasahovali u vážných dopravních nehod

Jednotky HZS JMK dnes zasahovaly u sedmi dopravních nehod. Devět lidí bylo zraněno.

Hasiči ze stanice v Tišnově dnes od půl jedné odpoledne vyprošťovali zraněného spolujezdce z osobního auta po nehodě na silnici z Dolních Louček na Tišnov. Pomocí hydraulické sady odstranili střechu a zraněného dostali z vozidla. Po vyproštění pomohli záchranné službě s transportem pacienta do vrtulníku, který u nehody přistál

Také u nehody, která se stala před druhou hodinou odpoledne, přistával vrtulník. Vážná nehoda se stala na dálnici D1 na 166. kilometru ve směru na Brno. Osobní vůz Ford Sierra havaroval čelně do zadní části náklaďáku Mercedes. Vozidlo zůstalo pod náklaďákem zaklíněno. Ve Fordu zůstal plechy a palubní deskou sevřený řidič. Spolujezdec byl před příjezdem jednotky HZS JMK již mimo vozidlo.

Na místě zasahovaly jednotky z Kraje Vysočina a jihomoravští hasiči ze stanice v Rosicích. Speciální technika přijela z brněnské stanice Lidická. Ta se využila při nadzvednutí nákladního vozu pomocí zvedacích vaků, aby bylo možné vrak Fordu vyprostit k odtahu.

Hasiči pomocí hydraulického zařízení odstranili střechu osobního vozu a umožnili posádce ZZS přístup ke zraněnému. Po jeho základním zajištění pokračovali hasiči ve vyprošťování. Rozpěrným válcem odtlačili palubní desku, která řidiče svírala. Zraněného se pak podařilo dostat z vozidla a předat plně do péče záchranné služby.

Od 16,30 zasahovali hasiči ze stanice ve Veselí nad Moravou u nehody na silnici z Blatnice pod Svatým Antonínkem na Veselí nad Moravou. Čelně se tam srazil Renault a Audi. V Renaultu cestovali starší manželé. Oba byli po nehodě ve voze zaklíněni a hasiči je museli vyprošťovat.

Silnice byla tři hodiny zcela uzavřena a Policie odkláněla dopravu. Také u této nehody přistával vrtulník záchranné služby. Jednotka HZS ze sousedního Zlínského kraje zajistila místo proti vzniku požáru a zasypala uniklé provozní kapaliny sorbentem.

Silnice byla zprůjezdněna v 19,35 hodin.

 

por. Mgr. Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JMK

FOTOALBUM 1

FOTOALBUM 2 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31