main-bg.jpg

Hasiči vyjížděli i k utržených střechám

Kvůli následkům silného větru dnes hasiči v Jihomoravském kraji do 16.30 hodin zatím vyjížděli k 14 zásahům.

Nejvíc je zaměstnávalo uvolňování vozovek a dalších míst od vyvrácených stromů a větví. V Brně hasiči odpoledne vyjížděli do Rakovecké ulice u Brněnské přehrady, kde z vozovky uklidili utrženou větev. Na Brněnsku zasahovali při odklízení stromu, který zatarasil silnici u Nedvědice, a dalšího stromu u Židlochovic.

Na Blanensku hasiči zasahovali v obci Žerovník, kde pomocí motorové pily likvidovali zbytky rozštípnutého stromu hrozícího pádem. U obce Velenov je zaměstnalo odstraňování stromu, který se zřítil na přístřešek u rekreační chaty. Další vyvrácené stromy hasiči na Blanensku odstraňovali v Olešnici a v Jedovnici.

Na Znojemsku hasiči vyjížděli do Tiskárenské ulice v Moravském Krumlově, kde pádem hrozila nalomená větev vzrostlého kaštanu. V moravskokrumlovské Zámecké ulici pořezali větve stromu, který spadl na dráty el. vedení.

Na několika místech kraje hasiči vyjížděli k poškozeným plechovým střechám. Už dopoledne byli povoláni do Šebetova na Blanensku, kde vítr utrhl část plechové střechy obecního úřadu. Hasiči u budovy ustavili vysokozdvižnou plošinu a uvolněné plechy na ploše cca 10 krát 10 metrů odstranili.

Část utržené plechové střechy hasiči odpoledne odstraňovali na domě v Mikulovské ulici v Lednici na Břeclavsku. V Brně s výškovou technikou vyjížděli do Palackého třídy. Utržené plechy na střeše domu provizorně upevnili.   

U Kozí horky v okolí Brněnské přehrady a u Vojkovic na Brněnsku hasiči likvidovali požáry trávy.por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31