main-bg.jpg

Hasiči v noci likvidovali požár chaty

IMG_4133 I přes včasný zásah hasičů se nepodařilo zachránit rekonstruovanou chatu v Nevojicích na Vyškovsku. Vyšetřovatel příčin požárů určil předběžnou škodu na jeden milion korun.

V úterý 29. 10. večer byli profesionální i dobrovolní hasiči vyslání k požáru chaty mezi Bučovicemi a místní částí Kloboučky. Protože z hlášení nebylo jednoznačně zřejmé, kde se událost nachází, vyslalo Krajské operační a informační středisko HZS JMK kromě jednotek z I. stupně požárního poplachu i další jednotky PO, tak aby se hasiči sjížděli k zásahu z různých směrů.

Jako první dorazila k místu mimořádné události profesionální jednotka z požární stanice Bučovice. Hned při příjezdu bylo zřejmé, že kromě chaty, která byla kompletně v plamenech, hoří dva plné dřevníky a další dvě hromady dřeva. Jednotlivá ohniska byla od sebe vzdálena až 80 m. Jednotka z PS Bučovice nasadila na hašení chaty dva vodní proudy. Bojovým průzkumem vyloučila přítomnost osob v chatě.

Další přijíždějící jednotky postupně nasadily další dva vodní proudy. Rychlým zásahem hasičů se podařilo uchránit poblíž stojící chatu, v jejíž bezprostřední blízkosti hořela jedna z dřevěných hromad.

Objekt zasažený požárem nebylo možné odpojit od elektrické energie, proto si velitel zásahu vyžádal na místo požáru pohotovostní službu elektrických rozvodných závodů.

Rozebírání shořelé chaty a dohled nad požářištěm probíhal až do středečních ranních hodin. Jelikož se jednalo o časově náročný zásah, bylo nutné zajistit stravu pro zasahující hasiče. Tu zabezpečila předurčená jednotka z PS BVV a územní řídící důstojník.

Zasahující jednotky PO:

  • PS Bučovice;
  • JSDH Bučovice;
  • JSDH Ždánice;
  • JSDH Nesovice;
  • JSDH Nevojice;
  • PS BVV

plk. Ing. David Jirouš

FOTOGALERIE

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31