main-bg.jpg

Hasiči v kraji stále uvolňují silnice

Hasiči v Jihomoravském kraji dnes stále pokračují v odstraňování následků extrémních výkyvů počasí.

Od 6 do 12 hodin v kraji vyjížděli k celkem 32 zásahům. Z toho nejčastěji - čtrnáctkrát - zasahovali v okrese Hodonín, osmkrát na Břeclavsku, k pěti zásahům vyjížděli v Brně a v okrese Brno-venkov, třikrát zasahovali na Vyškovsku. Mezi zásahy byly čtyři výjezdy k dopravním nehodám, ostatní tvořily zásahy technické pomoci.

K nehodě vyjížděli na komunikaci I/43 na Blanensku. U Černé Hory vyprošťovali kamion, který vyjel ze silnice a skončil 15 metrů v poli. Další havarovaný kamion vyprošťovali u Bořetic na Břeclavsku. Následky havárie kamionu Scania, který částečně blokoval jízdní pruh, odstraňovali rovněž v ulici bratří Čapků v Hodoníně. Osobní auto sjeté do příkopu vyprošťovali u Pustiměři na Vyškovsku.

Na silnici u Rosic na Brněnsku a v Ivanovicích na Hané pomohli řidičům aut, uvíznutých v závějích a na náledí.

K odstranění svěhových a ledových převisů se střech v místech, kde hrozilo nebezpečí chodcům, vyjeli do Moravského Krumlova na Znojemsku a do Dolních Kounic na Brněnsku.

V Pavlově u vodního díla Nové Mlýny zasahovali v areálu Vodní záchranné služby. Pomocí rozbrušovací pily rozřezali konstrukci kovového přístřešku na lodě, jehož střecha se zbortila pod tíhou nánosu zmrzlého sněhu.

Nejvíc zásahů měli hasiči při odstraňování stromů a větví, popadaných od sněhu a namrzlého ledu. S motorovými pilami rozřezávali stromy a větve blokující silnice na Hodonínsku, Blanensku, Břeclavsku a v dalších místech kraje.por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31