main-bg.jpg

Hasiči trénovali záchranu tonoucího na Brněnské přehradě

8 24.7.2015 - Práce hasičů je všestranná a patří k ní i záchrana osob z vodní hladiny. V uplynulých třech dnech byl proveden součinnostní výcvik všech profesionálních stanic ve městě Brně zaměřený na záchranu osob z vodní hladiny.

Výcviku se zúčastnila i jednotka HZS SŽDC (Hasičská záchranná služba - Správa železniční dopravní cesty) a také lektoři ze Školícího a výcvikového zařízení Brno. Výcviky byly prováděny na Brněnské přehradě u požární stanice Brno-Přehrada pod vedením instruktorů pro práci na vodní hladině. Osnova výcviku odpovídala Konspektům pro práci na vodě a celkem se ho zúčastnilo 112 hasičů

Základem odborné přípravy byl nácvik správného použití věcných prostředků pro práci na vodní hladině, především házecích pomůcek a seznámení se základními technikami záchrany z vody. Hasiči si dále vyzkoušeli bezpečný vstup do neznámé vody, sebezáchranu, plavání v ochranných oblecích, záchranu osob uvíznutých pod raftem a jeho následné otočení. Na závěr výcviku si všichni příslušníci vyzkoušeli různé způsoby vytažení osob do nafukovacích člunů Rapid a Dinghy a do pevného hliníkového člunu Hudson.

Výcviky jsou konány každoročně a jsou rozděleny na několik částí. Další součinnostní výcviky budou zaměřeny na bezpečné ovládání plavidel, motorových i bezmotorových. Samozřejmostí jsou i zimní výcviky zaměřené na pohyb příslušníků po ledu a záchranu tonoucích z probořeného ledu.

Ing. Alexandr Ficek, velitel požární stanice Brno-Přehrada,

ÚO Brno-město, instruktor pro práci na vodě

Kalendář akcí

< 2018 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31