main-bg.jpg

Hasiči stále odstraňují následky bouřek

Od včerejšího večera, kdy část kraje zasáhly bouřky s poryvy větru a přívalovými dešti, hasiči na jižní Moravě do dnešních 7.15 hodin vyjížděli k 78 událostem. Nejvíc zásahů měli na Blanensku a Brněnsku, k odstraňování následků bouřek však vyjížděli také na Vyškovsko, Hodonínsko a Znojemsko.

V uvedených okresech zasahovalo celkem 85 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. K likvidaci vyvrácených stromů a větví a odstraňování dalších překážek z komunikací, zajišťování poškozených střech, čerpání vody ze zatopených sklepů a k dalším obdobným zásahům bylo v kraji nasazeno 96 zásahových vozidel. K zásahům profesionální i dobrovolní hasiči ve středu vyjížděli až do pozdních nočních hodin. V odstraňování následků bouřek pokračují i dnes.

Na Blanensku dnes již krátce po půlnoci hasiči vyjížděli k odstranění vyvrácených stromů na silnici u Rájce-Jestřebí. Stromy a větve z komunikací likvidovali také na vozovkách v Olešnici, v Kuničkách a v Němčicích a v Kunštátě – Sychotíně. Rozlomený strom ohrožující chodce pomocí vysokozdvižné plošiny odstranili v ulici Svatopluka Čecha v Boskovicích.

V Brně hasiči vyjížděli k likvidaci stromu vyvráceného na silnici v Adamovské ulici v městské části Útěchov. K odstranění větve z drátů el. vedení vyjeli do ulice Podhájí v Řečkovicích. V Kladivově ulici v Černých Polích pořezali a uklidili strom, který při pádu zatarasil vchod do domu. Náročný zásah si vyžádalo odstranění nalomeného stromu u vchodu do mateřské školy v Absolonově ulici v Brně-Komíně. Protože k mohutné vrbě nebylo možné ustavit automobilový žebřík, hasiči museli do koruny stromu s motorovou pilou proniknout s pomocí lan a  horolezecké výstroje.

Na Brněnsku dnes hasiči zasahovali v Tišnově, kde v areálu dětského domova v Purkyňově ulici ořezávali větve rozlomeného kaštanu. Ve Tvarožné pomocí motorové pily a vysokozdvižné plošiny likvidovali zlomený patnáctimetrový akát. V Zastávce pořezali strom, který v lesoparku visel nad přístupovou komunikací ke škole a hrozil zřícením.

Na Znojemsku hasiči dnes ráno odstranili vyvrácené větve z vozovky v Dobelicích. Ke třem zásahům vyjížděli do Moravského Krumlova. Visící uvolněnou větev odstranili z areálu vlakového nádraží. K pořezání vyvrácené vrby vyjeli do ulice Na Slatinách, vyvrácený strom odstranili ze silnice zhruba kilometr od města.

Na Hodonínsku hasiči vyjížděli k čerpání vody ze zatopeného sklepa v Myslivečkově ulici v Hodoníně. Tři zatopené sklepy odčerpávali v areálu ZD v Ratíškovicích.

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30