main-bg.jpg

Hasiči se utkají o pohár Jaroslava Garguly

Pátý ročník Memoriálu o putovní pohár poručíka Jaroslava Garguly se v sobotu 4. července uskuteční v Moutnicích na Brněnsku.

Na travnatém fotbalovém hřišti SK Moutnice se dobrovolní i profesionální hasiči utkají v požárním útoku. Klání, které se řídí pravidly požárního sportu, se zúčastní 30 sedmičlenných družstev mužů a žen. Mezinárodní charakter soutěže podtrhuje účast hasičů ze Slovenska - závodníků z družebních jednotek moutnického SDH v Bratislavě-Rusovcích a Bratislavě-Dúbravce.

Memoriálem si moutničtí hasiči již pět let připomínají památku svého rodáka a kolegy - poručíka Jaroslava Garguly, který 8. ledna 2002 zemřel při záchraně života mladého krupiéra při zásahu k likvidaci požáru kasína v Nádražní ulici v Brně. „Jaroslav byl veselý a dobrý kamarád a memoriál organizujeme v tomto duchu. Nejde nám jen o sekundy a dosažené časy. Soutěž má přátelskou atmosféru, je příležitostí k setkání s kamarády, k zavzpomínání i zábavě," říká jeden z organizátorů soutěže Zdeněk Riedl.

Soutěž začíná v sobotu 4. července na moutnickém hřišti v 10 hodin, vyhlášení výsledků a předání cen pořadatelé předpokládají krátce po 14. hodině. Po vyhlášení výsledků si závodníci a organizátoři připomenou památku J. Garguly položením věnce u jeho hrobu na zdejším hřbitově.

Letošní Memoriál o putovní pohár poručíka Jaroslava Garguly je součástí celoročních oslav 120. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Moutnicích. Oslavy začaly v květnu a po sobotním memoriálu pokračují 11. července odpoledne slavnostní schůzí SDH Moutnice v sále Orlovny. O den později, 12. července se od 10 hodin u hasičské zbrojnice uskuteční výstava historické a současné hasičské techniky. Ve zbrojnici a v přísálí Orlovny budou vystaveny hasičské artefakty. V 10.30 hodin bude ve zdejším kostele hasičská mše, a od 14 hodin účastníci oslav uvidí ukázky zásahů požárních jednotek.     por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31