main-bg.jpg

Hasiči se prezentují na veletrhu Medical

Log.jpg Především dvěma preventivně výchovnými projekty pro děti i dospělé se jihomoravští hasiči tento týden prezentují na veletrhu Medical v Brně.

Návštěvníků mezinárodního veletrhu zdravotnické techniky, rehabilitace a zdraví Medical 2008 se Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje představuje na stánku č. 103 v pavilonu B brněnského výstaviště. Ve stánku se hasiči představují odborné i široké veřejnosti společně s Vodní záchrannou službou ČR.

Z preventivních aktivit pro děti hasiči představují program Výchova dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva, určený dvěma věkovým skupinám žáků základních škol od 7 do 10 let a od 11 do 14 let. K programu, který vznikl v roce 1996 v Bruntálu, se HZS Jihomoravského kraje připojil v loňském roce a v současné době školáky přitažlivou a zábavnou formou seznamuje se zásadami ochrany před požárními a dalšími riziky 17 týmů odborně školených instruktorů. Program se jejich zásluhou kromě brněnských škol dostává také mezi děti z Hodonína, Blanska, Mikulova, Břeclavi, Židlochovic, Znojma a dalších měst.

Z preventivních aktivit pro dospělé hasiči na veletrhu prezentují atraktivní projekt Vaše cesty k bezpečí. Jde o kolekci názorných rad a tipů chytrých blondýnek (příslušnic hasičského sboru a policie) lidem, jak se mají správně chovat a postupovat při běžných druzích ohrožení, včetně ohrožení jejich bezpečnosti či majetku v důsledku kriminality. Projekt, který zpracoval HZS Jihomoravského kraje ve spolupráci s městským ředitelstvím Policie ČR v Brně a Diecézní charitou Brno, odstartoval letos v červnu a poběží do června 2010. S jednotlivými tématy projektu hasiči seznamují veřejnost prostřednictvím regionálních i celostátních médií, webových stránek HZS Jihomoravského kraje i letáků na úřadech a školách. Bližší informace o obou projektech zájemci najdou na stránkách www.firebrno.cz.

Expozice HZS Jihomoravského kraje s řadou zajímavých materiálů a informací je v pavilonu B brněnského výstaviště přístupná po dobu konání veletrhu Medical 2008, tj. do pátku 24. října.

Imagepor. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31