main-bg.jpg

Hasiči se představí na brněnském veletrhu

logo.JPG Jihomoravští hasiči se ve dnech 4. až 6. června představí na mezinárodním veletrhu Autotec a Autosalon 2010 v Brně.

Expozici Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje návštěvníci mezinárodní přehlídky užitkových vozidel Autotec a autosalonu najdou v pavilonu Z na stánku 027 A. Hasiči se na veletrhu představí společně se Zdravotnickou záchrannou službou Jihomoravského kraje.

V pavilonu Z hasiči vystaví nový speciální zásahový automobil. Jde o technický automobil chemický (TACHP) na podvozku Mercedes Benz Vario, který hasičům zakoupila Správa státních hmotných rezerv pro potřeby výjezdní skupiny chemické laboratoře Školícího střediska HZS JmK v Tišnově. Vybavení vozidla, které je pojízdnou laboratoří, umožňuje práce spojené s chemickým monitorováním životního prostředí a chemickým průzkumem, nebo s radiometrickým monitorováním životního prostředí a radiačním průzkumem.

Image


Vozidlo dále slouží k odebírání vzorků složek životního prostředí, nálezů zdrojů ionizujícího záření a jejich přepravu, zjišťování povětrnostních prvků v přízemní vrstvě atmosféry, a ke   komunikaci s velitelem zásahu a předávání důležitých informací. Pojízdná laboratoř je vybavena moderními detekčními prostředky umožňujícími sledování chemické a radiační situace během jízdy a rozšířenými možnosti detekce neznámých látek.

V expozici v pavilonu Z budou hasiči prezentovat také ukázky zásahů při dopravních nehodách a preventivně výchovný program pro děti, známý jako Hasík. Návštěvníkům veletrhu přiblíží také mimořádně úspěšný projekt HZS JmK nazvaný Vaše cesty k bezpečí s podtitulem Chytré blondýnky radí. Atraktivní projekt, který jihomoravští hasiči rozvíjejí už druhým rokem a o jeho využití projevily zájem také další kraje republiky, začátkem letošního května získal ocenění mezi projekty v celostátní soutěži Hasič roku.

Na prezentaci hasičské techniky, zásahů u nehod a preventivních projektů zdravotníci ze ZZS JmK ve společné expozici mimo jiné naváží teoretickými i praktickými ukázkami první pomoci.

Doprovodný program veletrhu užitkových vozidel Autotec a autosalon hasiči a zdravotníci během pátečního tiskového dne a soboty a neděle obohatí atraktivními ukázkami zásahů u dopravních nehod. Zásahy u simulované dopravní nehody, které při loňském Autosalonu přilákaly desetitisíce diváků, záchranáři tradičně předvedou za pavilonem Z na volné ploše R. Hasiči a zdravotníci vyjedou k simulované nehodě dvou vozidel s vyprošťováním a záchranou dvou zraněných osob zaklíněných v havarovaném autě. Komentované ukázky zásahů záchranářů ze základních složek integrovaného záchranného systému u dopravní nehody se na volné ploše R od pátku 4. června do neděle 6. června uskuteční vždy v 11 a 15 hodin.

Imagepor. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 TOOB-16 (Kurzy)
22. 03. 2019, 00:08 - 23. 03. 2019, 18:00
23 24
25 26 27 28 29 30 31