main-bg.jpg

Hasiči radí

1 2   Následující   ››

Jak zabezpečit byt či dům před odjezdem na dovolenou

Během letních prázdnin se mnoho rodin vypraví na dovolenou a opouští na delší dobu bydliště. Připravili jsme pro vás proto základní soubor pravidel požární bezpečnosti, který vám pomůže zajistit vaše obydlí po dobu vaší nepřítomnosti.

 

Jak se zachovat v nepříznivém zimním počasí

V souvislosti se zvýšenou možností hrozby extrémního počasí připravil Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje pro obyvatele Jihomoravského kraje souhrnné informace.

 

Požární bezpečnost až do Nového roku

V souvislosti s blížícími se Vánocemi a Novým rokem připravil Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje pro veřejnost souhrnné informace, jak předcházet požárům ze svíček, prskavek a zábavné pyrotechniky.

 

Požární bezpečnost v topné sezóně

Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje připravil pro obyvatele Jihomoravského kraje souhrn informací pro topnou sezonu.

 

Co dělat, když hrozí extrémní počasí

V souvislosti se zvýšenou možností hrozby extrémního počasí připravil Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje pro obyvatele Jihomoravského kraje souhrnné informace.

 

Co dělat, když hrozí povodně

V souvislosti se zvýšenou povodňovou aktivitou připravil Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje pro obyvatele Jihomoravského kraje souhrnné informace.

 

Hasiči varují - filmové šoty

perex_sot.jpg Požár u vás doma může vzniknout kdykoliv a velice snadno! Filmové šoty pro MV-generální ředitelství Hasičského záchranného sboru vytvořili studenti FAMO Písek.

 

Možné nálezy bývalého materiálu civilní obrany

6130.jpg Následující článek má informovat příslušníky (HZS a PČR) i laickou veřejnost o možných nálezech bývalého materiálu civilní obrany.Při rušení řady zařízení civilní ochrany bylo v roce 1994 rozhodnuto o likvidaci nepotřebných vzorkovnic bojových chemických látek BCHL I a BCHL II. Přestože bylo v roce 1995 zlikvidováno přes 3000 kusů těchto souprav, zaznamenáváme jejich ojedinělé nálezy.  

 

Chytré blondýnky jdou do plavek!

Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje ve spolupráci s Policií ČR - Krajským ředitelstvím v Brně a Diecézní charitou Brno v rámci již rok trvajícího informačního projektu „Vaše cesty k bezpečí" vydává nové elektronické i tištěné materiály pro veřejnost.

 

Povodně 2009 - informace na internetu

Informační web pro zájemce o pomoc lidem postiženým povodněmi a obyvatele zasažených oblastí.

 

Rozesílání nových témat v projektu Vaše cesty k bezpečí

Vaše cesty k bezpečí je projekt, ve kterém Vám příslušnice HZS JMK a PČR - MŘ Brno poradí, jak správně postupovat při běžných druzích ohrožení, včetně ohrožení Vaší bezpečnosti či Vašeho majetku v důsledku kriminality (ve spolupráci s kolegy z Policie ČR - Městského ředitelství Brno a Diecézní charitou Brno).

 

Vaše cesty k bezpečí jsou již v celém kraji

Vaše cesty k bezpečí je projekt, ve kterém Vám příslušnice HZS JmK a PČR - MŘ Brno poradí, jak správně postupovat při běžných druzích ohrožení, včetně ohrožení Vaší bezpečnosti či Vašeho majetku v důsledku kriminality (ve spolupráci s kolegy z Policie ČR - Městského ředitelství Brno a Diecézní charitou Brno).

 

Desatero bezpečného prožití léta aneb na co bychom si měli dát z pohledu hasičů pozor

medlanky.jpeg Léto je v plném proudu, děti se dočkaly školních prázdnin a dospělí se  těší na zaslouženou dovolenou. I toto odpočinkové období však není bez rizik. Aby nějaká mimořádná událost nenarušila chvíle pohody a nedošlo ke zbytečným újmám na zdraví nebo škodám na majetku, měli bychom i v létě dodržovat základní pravidla bezpečnosti.

 
1 2   Následující   ››

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30