main-bg.jpg

Hasiči přijali ocenění na hokejovém utkání

DSC_6223 V průběhu Hokejových her Brno 2016 dnes Kometa Brno ocenila 3 naše příslušníky titulem Hrdina Království Komety. Tento projekt oceňuje v rámci jižní Moravy odvážné muže či ženy.

O přestávce hokejového utkání pod širým nebem vyhlásil brněnský hokejový klub Kometa Brno plk. Martina Červenku, pprap. Pavla Císaře a ppor. Zdeňka Chvátala za Hrdiny Království Komety.

Plukovník Martin Červenka nastoupil k profesionálnímu hasičskému sboru v Brně v roce 1996. Zastával funkce hasič – instruktor a vedoucí lezecké skupiny, později působil také jako velitel družstva. Nyní je ředitelem Územního odboru Hodonín. Současně vykonává také funkci střelmistra a vedoucího trhacích prací u HZS ČR. Ve svém volném čase se věnoval výcviku záchranných psů, se kterými se účastnil několika operací v ČR a zahraničí.

Podpraporčík Pavel Císař nastoupil k profesionálnímu hasičskému sboru v Brně v roce 1992. Ve výjezdové jednotce vykonával nejprve funkci hasiče, později strojníka. Účastnil se více než dvou tisíců náročných zásahů nejen na území města Brna, ale i napříč celou Českou republikou. Podílel se na záchraně osob při ničivých povodních na Moravě. Zasahoval také u mimořádných událostí s velmi tragickými následky, například při zřícení budovy na náměstí Svobody v roce 1997 nebo při výbuchu plynu a následném požáru v bytovém domě na ul. Tržní.

Podporučík  Zdeněk Chvátal nastoupil k profesionálnímu hasičskému sboru v Brně v roce 1997. Byl zařazen jako hasič, velitel družstva a letecký záchranář. Velel u stovek zásahů složek IZS, například při požáru tržnice na ulici Olomoucká. V současné době působí jako velitel čety a letecký záchranář na požární stanici Lidická. Je členem speciálního týmu, který zachraňuje osoby z jeskynních systémů ve spolupráci se speleologickou záchrannou službou.

Hokejový klub Kometa Brno také opakovaně vyjádřil podporu Nadaci policistů a hasičů a zajistil pro ni volné lístky na dnešní atraktivní utkání.

Jihomoravští hasiči dlouhodobě spolupracují s brněnským hokejovým klubem také na charitativních akcích. V průběhu Hokejových her Brno 2016 zajišťovali ve spolupráci s Policií ČR a Zdravotnickou záchrannou službou Jihomoravského kraje bezpečnost pro tisíce návštěvníků. 

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30