main-bg.jpg

Hasiči představili novou techniku

P1108383 V Hodoníně dnes odpoledne představili profesionální i dobrovolní hasiči novou mobilní požární techniku. Požehnal jí děkan Josef Zouhar.

Na Masarykově náměstí v Hodoníně se dnes sešli zástupci samosprávy, generálního ředitelství HZS ČR i slovenských hasičů, aby společně přivítali novou techniku. Technice požehnal děkan hodonínské farnosti Josef Zouhar.

Hasiči představili nový automobilový žebřík na podvozku Iveco s nástavbou Magirus. Žebřík má dostupnou výšku 40m a slouží k záchraně osob, likvidaci požárů a řešení technických zásahů. Financován byl z rozpočtu MV-Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR.

Vystavena byla také cisternová automobilová stříkačka CAS 20 na podvozku Tatra, která bude vyjíždět k požárům, ale i dopravním nehodám a technickým zásahům. Disponuje nádrží o objemu 4000 litrů vody a 240 litrů pěnidla. Vozidlo je samozřejmě vybaveno hydraulickou vyprošťovací sadou. Financováno bylo z Fondu zábrany škod.

Představil se také speciál a v ČR unikátní technický automobil Iveco Daily, který má výbavu pro záchranné a likvidační práce pomocí trhavin. Financován byl z rozpočtu MV-Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR.

Na ploše náměstí stál velkokapacitní stan. I ten hodonínští hasiči mohou využívat. Dostali jej do zápůjčky od ZZS JmK a má sloužit pro potřeby jak zasahujících příslušníků IZS na místě zásahu, tak i k nouzovému ubytování osob.

Návštěvníci mohli vidět také Tatru, která se zařadila do výjezdu v loňském roce s označením CAS30. Jde o Vozidlo určené primárně k dopravě většího množství hasiva s výbornou prostupností terénem. Bylo financováno z Integrovaného operačního programu Evropské unie.

Dobrovolní hasiči představili dopravní automobil Iveco Daily, které bylo financováno z dotace MV-generálního ředitelství HZS ČR, přispěním Jihomoravského kraje a města Hodonín.

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31