main-bg.jpg

Hasiči pokračují v odstraňování sněhových převisů

Také dnes hasiči odstraňovali sněhové převisy, které na střechách veřejných budov ohrožovaly žáky škol a chodce.

Dvě jednotky hasičů s automobilovým žebříkem a další technikou dopoledne přes dvě hodiny likvidovaly nebezpečné sněhové převisy a ledové rampouchy na střeše gymnázia v Elgartově ulici v Brně-Husovicích. Do ulice Skořepka u centra Brna hasiči vyjížděli na žádost učitelek mateřské školy. Ze střechy školky hasiči odstranili padající rampouchy a sníh také zlikvidovali v místě, kde tající voda prosakovala dolů poškozenou izolací stropu.

Ručním nářadím i s pomocí lezecké lanové techniky dopoledne hasiči kusy padajícího sněhu a rampouchy strhávali z budovy kulturního zařízení na Pálavském náměstí sídliště Vinohrady.

Třicetimetrový automobilový žebřík byl v permanenci také odpoledne u divadla Reduta na Zelném trhu v pěší zóně. Průchod v okolí divadla strážníci Městské policie uzavřeli a hasiči z pracovního koše žebříku sněhové převisy a kusy ledu postupně likvidovali ze střechy nad Zelným trhem i z boční strany budovy na Kapucínském náměstí.

Kusy mokrého sněhu a ledové rampouchy hasiči odpoledne strhávali i v Boskovicích na Blanensku. Vysokozdvižnou plošinou více než hodinu likvidovali převisy na dvou stranách střechy budovy Vyšší odborné školy v Hybešově ulici. Na místo vyjeli také strážníci Městské policie, kteří okolí školy uzavřeli a během zásahu řídili dopravu.

V Kyjově na Hodonínsku hasiči odpoledne zasahovali v Jungmannově ulici poté, co se střechy budovy umělecké školy na chodník přímo u vchodu spadla část velkého sněhového převisu. Padající sníh nikoho nezranil, zbytky převisu a ledu na střeše ve výšce zhruba 10 metrů hasiči odstranili pomocí automobilového žebříku.     Strom vyvrácený pod tíhou mokrého sněhu už v noci hasiči odstraňovali ze silnice z Olomučan do Adamova na Blanensku. Kmen, který zatarasil celou šířku vozovky, hasiči rozřezali motorovou pilou a odklidili mimo komunikaci.por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31