main-bg.jpg

Hasiči po bouřce zasahovali na stovce míst kraje

Na více než 100 místech kraje dnes večer hasiči zasahovali při odstraňování následků vichřice a bouřky s přívalovými dešti. 

Nejčastěji hasiči zasahovali v Brně a v okresech Brno-venkov, Znojmo, Vyškov, Břeclav a Blansko. Na desítkách míst odstraňovali vyvrácené stromy, které zatarasily komunikace. Padající kmeny také ničily zaparkovaná auta, el. vedení, ploty a sloupy veřejného osvětlení. Na desítkách míst také hasiči čerpali vodu ze zatopených sklepů, výtahových šachet a dalších prostor. V Brně v ulici Koliště zachraňovali osádku auta, která uvízla v laguně, jejíž hladina v prohlubni vozovky vystoupala až do výšky 70 centimetrů. Další auta uvízlá v lagunách na silnici hasiči vyprošťovali ve Sportovní ulici, na Mojmírově náměstí a na dalších místech krajského města. Do Lidické ulice byli hasiči přivoláni k záchraně ženy, kterou v suterénu pojišťovny uvěznila voda sahající do výšky 50 centimetrů. V Brně-Slatině vítr utrhl plechovou střechu. U nákupního centra Avion zase zbortil konstrukci reklamního poutače. Na silnici z Bílovic do Adamova hasiči vyjížděli k záchraně řidiče, jehož auto zablokovala a odřízla zřícená část svahu a popadané stromy. Silnice zůstala neprůjezdná.

Na Vyškovsku hasiči evakuovali dětský tábor u obce Studnice. Ze zatopené louky z vyplaveného tábora zachránili 24 dětí a čtyři dospělé. Při evakuaci, při níž zasahovalo pět jednotek hasičů z okresu Vyškov a sousedního Olomouckého kraje, hasiči museli z přístupové cesty nejdříve odstranit vyvrácené stromy. Malé táborníky s pomocí policistů a starosty Studnice nejdříve dopravili do obce, a odtud je pak autobusem převezli k ubytování ve vojenském areálu ve Vyškově.

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského krajeKalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31