main-bg.jpg

Hasiči otevřou stanici a představí se na náměstí

Dny otevřených dveří se od pátku 29. do neděle 31. května uskuteční v největší brněnské požární stanici v Lidické ulici č. 61.

Tradiční Dny otevřených dveří jsou součástí programu festivalu Brno - město uprostřed Evropy, a navazují na květnový svátek patrona hasičů sv. Floriána. Hasiči svou největší a nejznámější stanici veřejnosti od pátku do neděle otevřou vždy od 9 do 16 hodin. V pestré nabídce možností při prohlídce stanice nechybí ukázky zásahové výstroje a výzbroje hasičů, ukázky moderní techniky, nářadí k vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel a čerpací techniky při povodních. Na cvičné věži na dvoře stanice hasiči návštěvníkům předvedou horolezeckou výbavu a výstroj pro záchranu osob z výšek a hloubek a z obtížně přístupných prostor.

Ukázky doplní také promítání záznamů ze zásahů u požárů, dopravních nehod a dalších událostí. Nejmenší návštěvníci si na dvoře stanice mohou vyzkoušet svou šikovnost při hašení symbolického požáru dřevěného domečku a při plnění dalších úkolů.

V doprovodném programu festivalu Brno - město uprostřed Evropy se hasiči také v neděli 7. června veřejnosti představí na náměstí Svobody. Na prostranství nedaleko programového pódia od 12 hodin připravili ukázku zásahu družstva hasičů - lezců se specializací k záchraně osob z výšek a hloubek. Ke slaňování a k dalším záchranářským činnostem za pomoci lan a horolezecké techniky hasiči na náměstí využijí třicetimetrový automobilový žebřík Magirus na podvozku Iveco.

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30