main-bg.jpg

Hasiči opět zasahují s pilami a žebříky

Nebezpečné sněhové převisy, ledové rampouchy a vyvrácené stromy dnes hasiči opět odstraňují v několika okresech.

Od rána hasiči vyjeli k více než 20 zásahům. Stromy vyvrácené na vozovku motorovými pilami rozřezali a odstranili ze silnic z Lysic do Štechova na Blanensku a z komunikace ze Zbraslavi do Újezdu u Rosic na Brněnsku.

Nejvíc hasiče zaměstnávají nebezpečné sněhové a ledové převisy a rampouchy, které hasiči odstraňují zejména ze škol a dalších veřejných budov. V Brně hasiči s výškovou technikou vyjížděli např. k odstranění převisů nad vchodem do zdravotnické školy v Jaselské ulici, se střechy ZUŠ v Palackého ulici, škol v Lerchově a Bratislavské ulici a u zastávky MHD v ulici Úvoz.  

Na Brněnsku museli hasiči při odstraňování převisů na budově školy na Masarykově náměstí v Telnici povolat také montéry rozvodných závodů, protože práci ve výšce komplikovalo el. vedení. Lopatami ze střešních vikýřů shazovali těžký sníh hasiči se střechy nákupního a zdravotního střediska v Rajhradě. K likvidaci dalších převisů hasiči vyjížděli do Školní ulice v Moravanech, na Komenského náměstí v Ivančicích a k budově základní školy ve Vranově.

Na Blanensku likvidaci převisů na budově školy v Rodkovského ulici a na Mírovém náměstí znemožnilo silné náledí, na kterém hasiči nemohli nasadit výškovou techniku. Stejně skončil zásah na Mírovém náměstí v Hodoníně a v Rohatci. Na těchto místech hasiči vytyčili a označili nebezpečnou zónu a zásah museli odložit.

Na Břeclavsku hasiči nebezpečný sníh pomocí trhacích háků zlikvidovali se střechy budovy ve Vídeňské ulici v Mikulově, mateřské školy v Sobotní ulici ve Valticích a se střechy školy v Kupkově ulici v okresním městě.

Na Vyškovsku hasiči pomocí výškové techniky a trhacích háků likvidovali nebezpečné převisy na budovách školy v Tyršově ulici ve Slavkově, obecního úřadu ve Švábenicích a na náměstí Svobody ve Vyškově-Dědicích.por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30