main-bg.jpg

Hasiči opět veřejnosti otevřou největší stanici

Tradiční Dny otevřených dveří se ve dnech 28. až 30. května uskuteční na požární stanici v Lidické ulici v Brně.

Dny otevřených dveří jsou stejně jako v minulých letech součástí doprovodných programů festivalu zábavy Brno-město uprostřed Evropy. Na největší požární stanici v Brně a v kraji hasiči předvedou prezentaci výzbroje, výstroje, věcných prostředků a mobilní požární techniky. Skupinkám návštěvníků bude k dispozici hasič, který je po areálu provede a poskytne odborný výklad.

Image


Návštěvníci uvidí základní i speciální mobilní požární techniku. Hasiči jim předvedou cisterny, žebříky, jeřáb, vyprošťovací automobil, chemický automobil, kombinovaný hasicí automobil, kontejnery pro zásahy u chemických a ropných havárií a pro nouzové přežití, vozidlo štábu velitele zásahu aj. Součástí expozice bude i člun, dále vybavení pro práci na vodě, ve výšce a nad volnou hloubkou,

Brňané i další zájemci si budou moci zblízka prohlédnout také prostředky, které používají hasiči - zdravotničtí záchranáři při poskytování předlékařské první pomoci, dále mobilní dekontaminační  stanoviště, prostředky na likvidaci úniků nebezpečných látek, figuríny s jednotlivými typy ochranných oděvů, nástěnky s fotografiemi a videozáznamy vybraných zásahů.

Na dvoře stanice bude statická ukázka věcných prostředků potřebných pro vyprošťování osob z havarovaných dopravních prostředků, ze sutin a zasypaných výkopů.

Dětem i dospělým budou hasiči prezentovat rovněž preventivně - výchovný program HZS JmK, známý jako Hasík. U maskota programu - dráčka Hasíka si malí návštěvníci stanice mohou vyzkoušet i šikovnost při plnění drobných úkolů.

Největší požární stanici v Lidické ulici 61 v Brně hasiči veřejnosti od pátku do neděle otevřou vždy od 9 do 16 hodin.por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Související rady - Vaše cesty k bezpečí

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31