main-bg.jpg

Hasiči opět předvedou historickou i moderní techniku

Moderní i historickou techniku v sobotu 30. dubna a v neděli 1. května hasiči opět předvedou v rámci Dnů otevřených dveří v Depozitáři Technického muzea v Brně-Řečkovicích.

Technické muzeum o víkendu opět otevře brány svého depozitáře v bývalých řečkovických kasárnách v ulici Terezy Novákové. Již tradiční součástí expozice nekolejových vozidel ze sbírek Technického muzea Brno budou i exponáty historických hasičských automobilů a požárních stříkaček z majetku Klubu hasičské historie TM. Nadšence historických trolejbusů, autobusů a hasičské techniky jistě potěší i výstavka mapující vývoj hasičské dýchací techniky a další speciální výstroje a výzbroje.

Image

 

Výstavku techniky sborů dobrovolných hasičů z Brna a okolí doplní již tradičně také stánek HZS JmK. Rodiče se zde dozví prostřednictvím programu Vaše cesty k bezpečí - Chytré blondýnky vše, co je nutné k protipožárnímu zabezpečení domácnosti. Děti si spolu s dráčkem Hasíkem - maskotem programu Výchova dětí v požární ochraně a ochraně obyvatel mohou vyzkoušet hašení makety hořícího domečku a zdolat další „hasičské překážky“. Nějaká malá odměna se pro malé hasiče také najde. Akce se koná za každého počasí a všichni jsou srdečně zváni. Vstup do areálu kasáren je zdarma.

 

Image

 

kpt. Bc. Pavla Pražáková, Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31