main-bg.jpg

Hasiči odstraňovali stromy i vodní lagunu

Odstraňování vyvrácených stromů dnes odpoledne nejvíce zaměstnávalo hasiče v Jihomoravském kraji.

Od 12 do 18 hodin popadané stromy a větve odstraňovali na 14 místech kraje. Celkem hasiči odpoledne kvůli výkyvům počasí vyjížděli k 16 zásahům. Z toho jednou byli voláni k odstranění nebezpečných sněhových převisů a jednou k odčerpání vodní laguny. Ostatní zásahy patřily vyvráceným stromům. Nejčastěji - pětkrát - hasiči vyjížděli v Brně-městě, čtyřikrát na Hodonínsku, třikrát na Břeclavsku a Vyškovsku, a jednou na Brněnsku.

Do nemocnice u sv. Anny v Pekařské ulici v Brně hasiči se třicetimetrovým automobilovým žebříkem vyjeli k odstranění nebezpečných převisů se střechy. Průzkum na místě ale ukázal, že vrstva sněhu na střeše nikoho neohrožuje a hasiči nezasahovali.

K čerpání či likvidaci vodní laguny byli hasiči zavoláni na křižovatku ulic Drobného a Sportovní. Na křižovatce voda vystoupala do výšky 20 centimetrů a hasiči na místo povolali také silničáře. Lagunu nečerpali, hasiči našli a uvolnili tři kanálové vpustě a voda odtekla do kanalizace.

Stromy hasiči v Brně odstraňovali z vozovek a dalších míst v Rybářské ulici, v ulici Kamínky ve Starém Lískovci a v Žabovřeské ulici v městské části Pisárky. Na Brněnsku vyjížděli kvůli popadaným stromům do Zámecké ulice v Židlochovicích.

Na Hodonínsku hasiči uvolňovali komunikace od stromů a větví v v Revoluční ulici v Moravském Písku, v Rohatci, v Žarošicích a v Bzenci.

Na Břeclavsku s motorovými pilami zasahovali v Kurdějově, Lednici a v Kloboukách. Na Vyškovsku komunikace od stromů a větví uvolňovali v ulici bratří Mrázků v Křenovicích, ve Slavkově u Brna a v Drnovicích.Za 12 hodin od rána 6.00 do 18.00 hodin hasiči v kraji kvůli výkyvům počasí dnes vyjížděli k celkovým 48 zásahům.

Za posledních 24 hodin, kdy se začaly projevovat účinky jevů zmiňovaných ve výstraze hydrometeorologů (vysoká sněhová přikrývka, závěje, náledí) jednotky hasičů v kraji vyjížděly k celkovým 94 zásahům. Profesionální jednotky HZS Jihomoravského kraje vyjely k 69 zásahům, ke třem zásahům vyjely jednotky hasičů Správy železniční dopravní cesty, jednotky dobrovolných hasičů mají za sebou 40 zásahů.por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31