main-bg.jpg

Hasiči likvidovali sněhové převisy v nemocnici

Hasiči v Jihomoravském kraji i dnes odpoledne odstraňovali následky extremního počasí. Nejvíce vyjížděli ke spadeným stromům.

Od 14 do 20 hodin zasahovali na 11 místech, z toho osmkrát kvůli vyvráceným stromům a větvím.

Na Blanensku hasiči odpoledne vyjížděli čtyřikrát. Stromy a větve likvidovali ze silnic u Kunštátu-Sychotína, Drnovic a Letovic.

V Brně hasiči se střech odstraňovali nebezpečné převisy zledovatělého sněhu. Do Polní ulice vyjeli k nemocnici Milosrdných bratří, kde kusy sněhu a ledu padající se střechy poškodily zaparkovaná auta. Zbytek převisů hasiči odstranili pomocí pracovního koše třicetimetrového automobilového žebříku. Dobrovolná jednotka z městské části Útěchov vyjela do sportovního areálu v Adamovské ulici k odstranění velké vrstvy mokrého sněhu a převisů. Ve dvoře čtyřpatrového domu v ulici Úvoz hasiči pomocí automobilového žebříku strhli nebezpečně uvolněné části plechové rýny i vrstvy sněhu.

Na Vyškovsku hasiče zaměstnaly vyvrácené stromy a větve nakloněné nánosem sněhu do vozovky na silnicích u Ruprechtova a u Nížkovic.

Další vyvrácené stromy odstranili ze silnice u Zbraslavi na Brněnsku a u Žarošic na Hodonínsku.por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28