main-bg.jpg

Hasiči nacvičovali dekontaminaci osob a techniky

IMG_0362 Na odstavném parkovišti a dalších plochách poblíž Automotodromu Brno se dnes uskutečnil celodenní výcvik jednotek požární ochrany zaměřený na dekontaminaci osob a techniky. Cílem výcviku bylo ověřit vhodnost lokality k zajištění těchto činností v případě havárie na jaderném zařízení Dukovany. Zástupci složek IZS se rovněž seznámili s využitou technikou a průběhem specifických činností.

Výcvik simuloval reálné postupy u zásahu. Vytvořil se štáb velitele zásahu a hasiči připravili jednotlivá stanoviště pro dekontaminaci osob a techniky. Výstavbou stanovišť se mimo jiné ověřila vhodnost rozmístění techniky v daném prostoru.

Na výcvik dorazili také příslušníci Generálního ředitelství HZS ČR a kromě hasičů se účastnili také zástupci Policie ČR, ZZS Jihomoravského kraje, zástupci dotčených orgánů krizového řízení, Armády ČR, České inspekce životního prostředí, Krajské hygienické stanice a další přizvaní odborníci.  Na místě zasahovala speciální technika určená k dekontaminaci ze Zařízení Tišnov HZS JmK, mobilní operační pracoviště, chemická laboratoř, pět jednotek HZS Jihomoravského kraje a dvě jednotky dobrovolných hasičů.

Následovat bude fáze vyhodnocení činností a zpracování katalogu místa dekontaminace, na základě kterého bude schopna zřídit stanoviště jakákoliv vyslaná jednotka disponující požadovanou technikou.

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31