main-bg.jpg

Hasiči na Břeclavsku zachraňovali zvířata

IMG0005A Hasiči na Břeclavsku dnes v podvečer zachraňovali koně i kočku.

Dvě jednotky hasičů vyslalo po osmnácté hodině  Krajské operační a informační středisko HZS JMK k nahlášenému pádu koní do řeky Dyje v Lednici na Břeclavsku.

K zásahu vyjela jednotka HZS ze stanice v Břeclavi a místní dobrovolní hasiči. Na místě zjistili, že se pod zvířaty probořil dřevěný mostek u Janova hradu. Tři koně zůstali stát ve vodě.

Čtyři hasiči se oblékli do speciálních oděvů pro práci ve vodě a postupně zvířata vyvedli na břeh. K jejich záchraně nebylo nutné použít jeřáb, který přijel na místo.

Po dvaceti minutách se hasičům podařilo dostat všechny tři koně do bezpečí na břeh a bez zranění je předat majiteli. Probořený mostek zajistili páskou a jednotky se po devatenácté hodině vracely na základny.

Ve stejnou dobu zasahovali břeclavští profesionální hasiči a jejich dobrovolní kolegové z Poštorné také u jiného zásahu. V  Břeclavi-Poštorné sundávali ze stromu kotě. Tento klasický hasičský případ dopadl dobře a během pár minut dostali hasiči kotě ze stromu a předali jej majitelce.

por. Mgr. Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JMK

FOTOGALERIE

Omluvte prosím horší kvalitu fotografií.

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player

Související rady - Vaše cesty k bezpečí

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30