main-bg.jpg

Hasiči měli opět rušný den

Od včerejší půlnoci do dnešního poledne vyjížděli jihomoravští hasiči celkem k 22 událostem.

Od včerejší půlnoci do dnešního poledne vyjížděli jihomoravští hasiči celkem k 22 událostem. Požár hasiče zaměstnal celkem v 7 případech. K prvnímu nočnímu zásahu vyjeli hasiči z požární stanice v Hrušovanech nad Jevišovkou, Znojmě a jednotky SDH Slup v 01.05 hodin. Po průzkumu místa události bylo zjištěno, že hoří obložení komína maringotky v obci Dyjákovice. Hasiči provedli odklopení plechové střechy maringotky a uhašení požáru.

            Další požár byl na KOPIS HZS JmK nahlášen v 01.35 hodin. Tentokrát se jednalo o požár rodinného domu na ulici J.A.Komenského ve Zbýšově. Na místo byly vyslány jednotky z požární stanice Rosice a jednotky SDH Zbýšov a Zastávka. Majitel nemovitosti uvedl, že požár zařízení obývacího pokoje vznikl vhozením zápalné láhve do objektu. Hasiči provedli uhašení požáru a nasadili na odvětrání nemovitosti přetlakovou ventilaci. Na místo byla povolána PČR a také vyšetřovatel příčin vzniku požáru, který během včerejšího dne prováděl další ohledání místa události. Předběžný odhad škody je vyčíslen na 200tisíc Kč. Nadále v tomto případě probíhá šetření.

            Tři jednotky brněnských hasičů zasahovaly dnes v sedm hodin ráno při požáru v Brně-Horních Heršpicích. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že se jedná o čtvrtou fázi požáru přízemního objektu  z Unimo buněk o rozměru cca 10 krát 5 metrů. Další ohnisko požáru bylo objeveno v hromadě dřeva. Hasiči oheň uhasili krátce po osmé hodině. Na místo události se dostavil vyšetřovatel příčin vzniku požáru, který provedl další šetření.

            K odstranění sršního hnízda ve střešní konstrukci mateřské školky byla povolána jednotka hasičů z požární stanice Vyškov dnes v 7.44 hodin.

 

Image

 

 kpt. Bc. Pavla Pražáková, preventivně výchovná činnost Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje 

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31