main-bg.jpg

Hasiči likvidují spadlé stromy a chystají hráze

Silný vítr také dnes na jižní Moravě vyvracel podmáčené stromy a lámal větve. Do 16 hodin hasiči vyjížděli k 15 zásahům.

Silný vítr také dnes na jižní Moravě vyvracel podmáčené stromy a lámal větve. Do 16 hodin hasiči vyjížděli k 15 zásahům.

Nejčastěji zasahovali na Blanensku a Brněnsku. Stromy a větve vyvrácené na vozovky odstraňovali z komunikací v Hořicích, Letovicích, Velkých Opatovicích a v Boskovicích. V Šošůvce hasiči likvidovali strom, který strhl dráty vysokého napětí.

Na Brněnsku hasiči rozřezávali a odstraňovaly vyvrácené kmeny ze silnic u Jinačovic, Ořechova, Omic, Železné a Borače. S motorovými pilami zasahovali také v Brně. Vyvrácené stromy odstraňovali z vozovky v Černopolní ulici v Zábrdovicích a Oblé ulici v Novém Lískovci. V Hradecké ulici v Králově Poli hasiči likvidovali zbytky utržené reklamní plachty. V Ostružinové ulici v Brně-Medlánkách pomocí výškové techniky zbytky utržených polystyrénových desek zateplení domu.

Na Hodonínsku v Kyjově-Boršově hasiči likvidovali dřeviny a dalších naplaveniny z okolí splavu na toku řeky Kyjovky. Odstraněním nánosu dřevin, které zatarasily průtok, hasiči zabránili rozlití řeky z břehů.

V Rohatci na Hodonínsku místní jednotka dobrovolných hasičů plnila pytle s pískem ke stavění hrází k ochraně domů ve zdejší ulici Baráky. Dobrovolní hasiči z jednotky v Hodoníně začali stavět protipovodňové bariéry v ulici U Elektrárny.   

Na Břeclavsku hasiči vjížděli k čerpání vody z kanálu pod silnicí v Kosticích. K vyčistění ucpaného kanálu starosta obce zajistil nakladač. V Ivanovicích na Hané na Vyškovsku hasiči odčerpávali vodní lagunu na zahradě jednoho z domů.

V místech bezprostředně ohrožených rozlitím vodních toků hasiči spolu s vodohospodáři a starosty obcí zajišťují monitoring stavů řek.por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30