main-bg.jpg

Hasiči – lezci cvičí záchranu osob v Moravskoslezském kraji

Hasiči - lezci z Jihomoravského kraje územního odboru Brno se od pondělí 14. května účastní výcviku v prostorách bývalého průmyslového podniku v Moravskoslezském kraji. 

Výcvik začal v pondělí v brzkých ranních hodinách, kdy bylo z požární stanice v Lidické ulici v Brně vysláno čtrnáct lezců s požární technikou na vícedenní praktický výcvik do Ostravy do bývalého areálu Vítkovických železáren. Hasiči si sebou kromě speciální lezecké výbavy přivezli i všechno potřebné vybavení tak, aby byli na několik dní samostatní pro práci v terénu. Po příjezdu do výcvikového prostoru si vytvořili týlové zázemí. Ubytování mají zajištěno ve speciálních nafukovacích stanech. Zázemí pro stravování a hygienu pak tvoří z velké části kontejner nouzového přežití, který má HZS JmK ve své výbavě.

Lezci si v rámci odborné přípravy zdokonalují praktické i teoretické znalosti záchrany osob z výšek a hloubek převážně z částečně zřícených průmyslových objektů, poskytnutí první pomoci v extrémních podmínkách, vyhledávání a vyprošťování zraněných osob ze sutin a výkopů a transportu zraněných osob za pomoci lanové techniky. Smyslem výcviku je zopakovat již secvičené postupy záchrany a zároveň si ověřit taktické postupy nové s využitím nových technických prostředků z výbavy jihomoravských hasičů.

Výcvik bude probíhat do pátku 18.5., na  jednotlivých pracovištích se vystřídají téměř všichni hasiči - specialisté pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou z požární stanice Brno-Lidická. Výcvik se koná v úzké spolupráci s HZS Moravskoslezského kraje.

kpt. Ing. Milan Tlamka, HZS Jihomoravského krajeKalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31