main-bg.jpg

Hasiči, jak je možná neznáte

1 2   Následující   ››

Hasiči vás mají jako na dlani

ViewBanner.png V současné době se stále častěji setkáváme s různými mapovými a navigačními systémy. Nastal rozsáhlý boom navigací a mapových služeb. Mapové servery jsou však určeny pro širokou veřejnost, mají jen několik vrstev jako je „standardní“, „letecká“, „turistická“ a kromě základního zobrazení neumožňují rozsáhlejší práci s mapovým podkladem.

 

Jak fungují chemické laboratoře HZS ČR

ViewBanner.png V těchto dnech probíhá činnost chemických laboratoří HZS ČR, která má za úkol analýzu vzorků na přítomnost metanolu. Tato činnost je vykonávána na základě požadavku Policie ČR.

 

Kurzy pro celý svět

ViewBanner.png Nenadálá událost s únikem nebezpečné chemické látky se sice může stát na území jednoho státu, ale svým rozsahem a ohrožujícími účinky může přerůst do mezinárodního měřítka.

 

V případě nouze nezůstanete bez střechy nad hlavou

ViewBanner.png Povodeň je typickým příkladem mimořádné události, při které je ohrožené obyvatelstvo často nuceno opustit své domovy (evakuovat se). A pro příklady nemusíme chodit daleko. Obdobně na tom jsou děti na letních táborech, které bývají ohrožovány přívalovými srážkami a je nutné za pomoci hasičů řešit jejich evakuaci a nouzové ubytování.

 

Ukrytí obyvatelstva

ViewBanner.png Mezi úkoly ochrany obyvatelstva patří vedle varování a evakuace také ukrytí a nouzové přežití obyvatelstva. V dnešním díle seriálu „Hasiči, jak je možná neznáte“ se podíváme blíže pod pokličku ukrytí obyvatelstva.

 

Problematice bezdomovectví se musíme také věnovat

ViewBanner.png Mohlo by se na první pohled zdát, že řešení problematiky bezdomovectví je určeno především pro sociální pracovníky, či dobrovolníky různých neziskových organizací, nicméně existují i jiné organizace, které tento novodobý fenomén zajímá, například hasiče.

 

Když se řekne evakuace

ViewBanner.png Hasiči ročně zasahují u více jak sto tisíc událostí. Likvidují požáry, zasahují u dopravních nehod, poskytují technické pomoci. Jen v roce 2011 hasiči bezprostředně zachránily 12 015 lidských životů a 30 351 osob před hrozícím nebezpečím evakuovaly.

 

Hasiči pomáhají a radí starostům

ViewBanner.png Jsou obce připraveny na mimořádné události? Přinutí současná krizová legislativa starostu obce zabývat se připraveností na mimořádné události? Věděl by starosta obce, jak se zachovat např. při úniku nebezpečné látky?

 

Ohněm prověřená legislativa

ViewBanner.png Dnešní díl seriálu „Hasiči, jak je možná neznáte“, přináší zamyšlení nad tím, jak je důležité, aby to byli právě hasiči, kteří tvoří normy požární bezpečnosti.

 

Jsme tým – tvoříme celek, aby nehořelo

ViewBanner.png Požární prevence v České republice funguje jako živý organismus. Každá jeho část má své opodstatnění, každá plní nezastupitelnou úlohu při předcházení vzniku požárů.

 

Do nákupního centra nejlépe s buzolou

ViewBanner.png Zamysleli jste se někdy nad tím, co byste dělali, pokud by v nákupním centru, ve kterém se právě nacházíte, začalo hořet? Jak se co nejrychleji dostanete ven? A co budete dělat, pokud jste své dítě odložili v dětském koutku? Máte se pro něj vrátit nebo jít ven sami, protože Vám pracovníci dětského koutku dítě přivedou? A kde Vám ho předají?

 

KRIZPORT – portál krizového řízení pro Jihomoravský kraj

ViewBanner.png Již rok úspěšného provozu má za sebou novinka z oblasti informování veřejnosti a orgánů krizového řízení v Jihomoravském kraji – portál krizového řízení KRIZPORT.

 

„Hasičští detektivové“

ViewBanner.png Jednou z nezbytných činností Hasičského záchranného sboru na úseku požární prevence je výkon státního požárního dozoru . Co si pod tímto pojmem představit? Jaké konkrétní činnosti se pod tímto termínem skrývají?

 

Hasiči se starají také o stovky sirén

ViewBanner.png Každou první středu v měsíci v poledne se v celé republice rozezní sirény. Zkouška sirén prověřuje funkčnost celého systému, o který se starají hasiči.

 

Hasiči se starají o vaše bezpečné nákupy

ViewBanner.png Jednou z velmi důležitých činností hasičů na úseku požární prevence je výkon státního požárního dozoru. Co si pod tímto pojmem můžeme představit? Jaké konkrétní činnosti se pod tímto termínem skrývají?  

 
1 2   Následující   ››

Aktuality

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30