Hasiči dvou krajů zápolili na hřišti

Hasiči z Jihlavy byli nejlepší v desátém ročníku společné krajské soutěže v požárním sportu HZS Jihomoravského kraje a kraje Vysočina.

Tradiční sportovní klání, které se střídavě koná v obou krajích, se tentokrát uskutečnilo na hřišti územního odboru HZS kraje Vysočina v Havlíčkově Brodě. Soutěže se zúčastnilo 11 desetičlenných družstev ze všech okresů obou krajů. Profesionální hasiči se utkali ve třech disciplinách - ve výstupu do 4. podlaží cvičné věže, v běhu na 100 metrů s překážkami a v požárním útoku.

V celkovém hodnocení byli obdobně jako v minulých letech úspěšnější hasiči z Vysočiny, kteří obsadili první dvě místa. Na pomyslných stupních vítězů ale stanuli také reprezentanti okresu Blansko z Jihomoravského kraje, kteří si velmi úspěšně vedli hlavně v požárním útoku.

Na prvních místech hodnocení výkonů jihomoravských družstev se umístili hasiči z územních odborů HZS Blansko, Brno a Břeclav. Vítězové z obou krajů si kromě vavřínů vybojovali také účast na mistrovství republiky v požárním sportu, které bude ve dnech 1. a 2. července v Plzni.