main-bg.jpg

Hasiči dohašují požár tržnice v Olomoucké ulici

V areálu asijské tržnice v Olomoucké ulici v Brně dohořívají zbytky šesti hal, které ve čtvrtek večer zasáhl ničivý požár.

Hasiči celou noc až do ranních hodin dohašovali lokální ohniska hoření a soustředili se na ochranu čtyř zděných hal, do nichž se požár nerozšířil. Zděné objekty ochlazovali několika vodními proudy a termokamerou kontrolovali případná rizika šíření požáru. Měření prokázalo, že teplota zděné haly navazující na požářiště nepřesáhla 25 stupňů Celsia. Protože pod zřícenými zbytky šesti hal stále prohoříval uskladněný textil a další zboží i zařízení prodejních stánků, na místo byla povolána těžká technika Záchranného praporu HZS ČR v Hlučíně.

Při likvidaci požáru v Olomoucké ulici stále zasahují dvě jednotky hasičů. Pomocí těžké techniky hasiči postupně rozebírají zbytky střech a konstrukcí hal, dohašují ohniska hoření a pokračují v průzkumu požářiště. K dokumentaci požáru a ke zjištění jeho příčiny na místě od rána pracují specialisté HZS JmK a Policie ČR. Dohašování areálu a šetření příčiny vzniku požáru zřejmě potrvá až do odpoledních hodin. Mezi několika pracovními verzemi vzniku požáru vyšetřovatelé nevylučují technickou závadu na elektroinstalaci.

Ničivý požár zasáhl plochu o půdorysu 72 krát 54 metrů. Ve zničených halách bylo celkem 180 prodejních stánků a kójí. Škodu podle původního předběžného odhadu vyšetřovatelé vyčíslil na 30 milionů korun. Jde ale o hrubý odhad, skutečnou výši škody určí až další šetření.

 

Image

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30